Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Doporučení servisu - Praha a okolí


JVP

Recommended Posts

před 28 minutami, radim.1008 napsal:

Dvouhmotový setrvačník spojky, který tlumí vibrace a kmity od motoru. Když už se to rozebere stojí za zvážení, jestli není lepší vyměnit komlet spojku i s dvouhmotou. Bod 2, kde píšeš

mě utvrzuje v tom, že to dělá dvouhmota. Která asi nebude taky nic lacinýho. Radši jsem po ceně za komplet spojku nepátral. Mám najeto cca  127tis.km.

Jak přišel servis na ty dva vstřiky? Dělali test všech čtyřech nebo na nich už byla velká korekce?

Přišli mi na to na STK - při diagnostice. Vynulovali mi to, ale při nejbližším servisu to hlásilo znovu a tak se poslal 2. a 3. vstřik na repas, ale už to prý nešlo (za 3 dny to vrátili), tak tam nakonec mám dva nové..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli můžu doporučit, u francouzských a vlastně asi u všech aut, dělám pravidelný servis občas i něco preventivně a jinak jen jasné závady, co mají jasné řešení. Počkal bych až se závada projeví více. Hledání duchů je drahá záležitost. Vibrace jsou u tohoto auta běžná věc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

POlda607 odkazuje výhradně na servis v Zábřehu. Někde tady i dával kontakt.  Co se týče té spojky pokud to bude rozdělaný tak bez pardonu vše nové. Ano zahučíš tam zase za XX tisíc ale pokud se vymění jen některá část spojkového soustrojí tak to může problém vyřešit na chvíli a třeba za rok to začne znova a budeš muset platit za tu samou práci podruhé v krátké době. Nevím jak v servisu kam jsi zvyklí jezdit ale tady v okolí spojku účtují +- 4500 Kč práci a to už je dost na to aby se taková cifra platila po XXX km nebo do roka znova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Vena garážmistr napsal:
před 2 hodinami, martinecondrej napsal:

jestli můžu doporučit, u francouzských a vlastně asi u všech aut, dělám pravidelný servis občas i něco preventivně a jinak jen jasné závady, co mají jasné řešení. Počkal bych až se závada projeví více. Hledání duchů je drahá záležitost. Vibrace jsou u tohoto auta běžná věc

 

Jo dík. Teď neplánuju žádnou zahraniční cestu, tak to budu sledovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, martinecondrej napsal:

 Hledání duchů je drahá záležitost. Vibrace jsou u tohoto auta běžná věc

Jestliže jsou vibrace běžná věc, čekal bych, že bude již vychytané nějaké řešení, zejména pokud je tento model již tak dlouho v provozu. Každopádně v mém případě mi v záruce vyměnili silent bloky a kotouče, což eliminovalo vibrace při brždění ve vysoké rychlosti. Dále jsem si nechal vyvážit kola přímo na osách, což by mělo eliminovat vibraci z nevyváženosti kol, jelikož mám EAT6, tak vibrování dvouhmoty nehrozí. Přesto od 130 do 150km-h se vibrace objevují pravidelně. Jejich intenzita též dost závisí na povrchu vozovky a přijde mi, že někdy přicházejí v určitých vlnách, jako po sinusovce. Osobně si myslím, že patrně na  vině bude špatné zatlumení řízení. Má někdo z přítomných praktickou zkušenost s úplným odtsraněním vibrací, nebo to prostě nemá řešení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemá to řešení. Zkusil jsem už asi všechno. Kotouče, destičky a silentbloky - pomohlo nejvíc, vlastně skoro vyřešilo. Poloosy, tyčky řízení, spojka, vyvažování kol, specialní vyvažování podle umístnění, jiné pneu - nepomohlo. Vše jsem řešil někdy cca ve 40000km většinu na záruku.

Nové tlumiče a uložení mám aktuálně, vibrace jsou stále. Přesně se to objevuje na dálnici a záleží na zatáčkách, rovinkách. Řekl bych že je auto prostě citlivé na kola, podle toho jak jsou vůči sobě kola, tak to dělá nebo nedělá.

S letními origo 17 je to horší, se zimními plechy 16 je to lepší.

Už jsem si zvykl, je to nejlepší a nejlevnější řešení. Hlavně že to jede, brzdí, topí a chladí :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...