Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Špatný start? Občasný problém s ABS a EPS? Výměna baterie nepomůže?


Vaclav1711

Recommended Posts

Chtěl bych se podělit s jednou docela hloupou závadou na své 407 sw. 2,0 litru HDI. 

Měl jsem dlouhodobě špatné starty na svém peugeotu, zkoušel jsem padání nafty, startér, baterie atd.... 

Vysvětlení je jednoduché...Moje auto má motor ten má startér a ten musí roztočit naftový motor. Problém je, že při startu dokáže vzít i přes 100 Ampér z baterie a tedy napětí na baterii padá okolo 9,5 Voltů při startování (což je normální pokud to měříte přímo na baterii). Z těchto důvodů ale také padá napětí v řídící jednotce, která je připojena až za startérem a ta se v mém případě občas zblbla. (patrně startér vytváří elektrické špičky). Pak hlásí poruchu čidlo ABS, dokonce se mi stalo, že vypadlo GPS na RT3, palubovka svítila jako vánoční stromek. Baterii odpojíte, počkáte, zapojíte, a všechno je zase OK. Po zakoupení nové baterie se ale problém nevyřešil. Vyčistil jsem startér, nepomohlo...v létě to ještě šlo, ale zima.....

Řešení je ale celkem prosté.1) Změříte napětí mezi plus pólem baterie a koncem hlavního přívodního kabelu vedoucího ke startéru...nebo ještě lépe...napětí na šroubu startéru, kde je kabel připojený a nesmí vám při startování překročit 0,2-0,3 Voltů. 

2) Pokud vám napětí přeroste tuto hodnotu...v mém případě to bylo okolo 0,7 Voltu, pak vezměte pořádný měděný kabel, který připojíte paralelně k originálnímu kabelu třeba přes očko, a také k baterii, třeba připájením k bateriové svorce, případně kabel vyměňte za měďený kabel o větším průměru a problém je vyřešen.

3) Zkontrolujte stejným způsobem kabel od mínusu na kostru a případně ho také posilněte nebo rovnou vyměňte....

Starty jsou od té doby v pohodě, řídící jednotka je od té doby v klidu, jestli padá nafta? No možná trochu ano, ale co, nastartuju kdykoli a bez problémů. A tahle pitomost mě trápila 3 roky :-( 

Pokud tohle někomu pomůže budu rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...