Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

peugeot 307 zadní stěrač


Marek72

Recommended Posts

Otázka je, aká veľká je časť, ktorá ostane nezotretá, kombík má nanešťastie príliš guľaté sklo, a to je pravá príčina problému. Žiadny, opakujem naozaj žiadny stierač, ani originál kupovany v peugeote mi to nezotieral na 100%, práve na tom vrchu to môže niekedy cca 2-3 cm vynechať. Veľa záleží od prítlaku (sila pružiny) a flexibility stierača, gumička sa musí voľne pohybovať do strán, aby sa stierač ľahko prispôsoboval  zmene tvaru skla. Niekedy tomu môže brániť špina v uchytení gumičky, námraza, prekážka v prítlaku na sklo, prípadne konšrukcia, ktorá nie je vhodná na takýto tvar skla. Ono ten stierač z autokelly a celkovo lacné z netu sice vyzerajú ako originál, ale nie sú originál, je to lacná čínska náhrada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Tak jsem se po čtvrt roce rozhoupal a vyměnil ten zadní stěrač, který jsem dosud nepoužíval, protože nestíral a nemělo to tedy smysl.

Koupil jsem v autokelly tentokrát verzi pro SW (místo pro Break) a světe div se, funguje to na jedničku. Při srovnání obou ramen je hned patrné, že to pro SW má větší odstup od skla a je k němu zároveň přes pružinu více tlačené, takže funguje :super

Rameno SW je zhruba taky o cca 1 cm delší, tzn že stírací lišta je od středu osičky motorku posunutá o 1 cm výše, tzn že na spodní hraně stírá o 1 cm méně, naopak na horní hraně o 1 cm více

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdiel môže byť tak akurát medzi verziou hatchback, zadné sklo na verzii SW a Break sú identické, tzn. že aj stierače sú rovnaké. Ďalšia možnosť je, že ti v obchode predajú niečo iné než si chcel kúpiť, keďže sú takmer rovnaké ale nie úplne, alebo druhovýroba môže mať tie stierače tiež mierne upravené. Ale beriem to ako dobrý tip s tou vzdialenosťou od stredu, na tak okrúhlom skle môže mať každá drobnosť veľký význam, určite si skontrolujem či mám to poľské ramienko v správnej dĺžke.

Upraveno uživatelem Péťa
Odstraněna prapodivná citace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

chybu mají asi v Autokelly, protože jsem se podle svého auta a motorizace proklikal až zde:

https://www.autokelly.cz/Product/34-47-887/8377770/39849642;39850140;16;146027;167873;34104051;34097822

což nefungovalo ale podle nich to mělo být na moje auto.

Na podruhé jsem koupil toto:

https://www.autokelly.cz/Product/34-47-891/8399497/39849642;39850140;16;145985;167585;34103772;34097496

pro SW, což nemám, a funguje na jedničku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt v tom má Autokely bordel. Pozrel som si ten link na rameno pre Break, a na stránke majú okrem iného aj OEM kódy. No a podľa OEM kódu 6429 T1 je to fakt stierač pre krátku 307čku, nie pre Break  !!!

V druhom linku je rameno pre model SW ( = Break, kombi ) a tam sice kód udaný nie je, ale podľa tvojej skúsenosti by to mal byť ten správny, t.j. 6429 T8, ktorý je samozrejme pre Break aj SW (starý model aj FL) rovnaký.

Takže predajce nesprávne udáva, že ide o rameno pre model Break, správne tam malo byť pre krátky model, HB. Predpokladám, že to nie je jediný predajca, ktorý to má takto zmetene, najhoršie je, že si to človek ani nevšimne, keďže sú takmer rovnaké. Dobré vedieť.

Mimochodom, samotný stierač už je pre všetky verzie (Break, SW, kombi, HB, krátka, starý model, nový model) rovnaký (350mm). Kontrolované porovnávaním v SB.

Upraveno uživatelem Péťa
Odstraněna prapodivná citace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...
V 10. 2. 2019 at 14:47, Milhausekkk napsal:

Ahoj,

chybu mají asi v Autokelly, protože jsem se podle svého auta a motorizace proklikal až zde:

https://www.autokelly.cz/Product/34-47-887/8377770/39849642;39850140;16;146027;167873;34104051;34097822

což nefungovalo ale podle nich to mělo být na moje auto.

Na podruhé jsem koupil toto:

https://www.autokelly.cz/Product/34-47-891/8399497/39849642;39850140;16;145985;167585;34103772;34097496

pro SW, což nemám, a funguje na jedničku

tak jsem dnes objednal podle tve rady, tak uvidim:) Kdybych nevedl, tak bych taky bral spatne.

Dnes namontovan  a vse pasuje jak ma

Upraveno uživatelem Lukas.407
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...