Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

varovné hlášení displeje


markus.ved

Recommended Posts

Ahoj všem.

Občas během jízdy mě na displeji vyběhne po dobu cca 2vteřin nějaká kontrolní hláška(stop tool ....), kterou ani nestihnu pořádně přečíst a hlášení zmizí. Auto mi najednou začne při podřazování chcípat- chvíly. Podle uživatelského manuálu v nabídce nastavení  nemám možnost čtení žádných hlášek a ani v manuálu nejsou uvedeny. Několik hodin jsem hledal na webu a nic.

Pomůže mi někdo nasměrovat správným směrem?

Jedná se o Peugeot 308 1,6VTi r.v. 2008, který mám už rok a postupně řešim všechny problémy, který u těchto motorů jsou, zde často řešeny(špatné starty za studena, spotřeba oleje, atd.)

Děkuji všem za případnou užitečnou radu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nepíšeš kolik to má natočeno, ale může být problém s rozvody. Doporučuji ti zajet někam, kde mají originální diagnostiku Peugeot, potom teprve něco řešit. Bez přesného určení chyby nemá smysl nic vyměňovat. U těchto motorů bývá problém s natažením rozvodového řetězu a potom to dělá všemožné problémy jako třeba kolísání otáček, špatné starty atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předem díky za odpověď.

Najeto má 128000km-nemám servisní knížku a předpokládám, že všechny problémy směřujou k těm rozvodům, které asi nikdo neměnil. Jinak všechny základní věci jsou měněny, včetně teplotního čidla(2x), termostatu, svíček atd. Každou chvíly diagnostika ukazuje chybu -koherekce výfukový ventil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi ty rozvody udělat co nejdřív, všechno tomu nasvědčuje, že je nejvyšší čas.Ta hláška sice může být i jiný problém, ale nejspíš to bude rozvodem, takže za mně nové rozvody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...