Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 508 2.0hdi nestartuje


Lord Back

Recommended Posts

Tak jsem tu zase. Moje 508 prestala rano chytat vcera rano bylo neco kolem 0 stupnu a auto pri startovani slo na jeden valec mozna na dva, kdyz jsem prestal startovat tak po dvou vterinach zhasnul. Vyzkousel jsem mu napumpovat naftu a odvzdusnit ale vzduch tam nebyl,  pak jeste dvakrat jsem to zkusil a nic,  potreti jsem mu pridal plyn a uz se udrzel bez starteru ale furt sel jak svine po skale a na plyn nereagoval a po cca 30sec hop a sel normalne. Znova jsem ho chcipnul a zase nesel az po tech cca 30sec se rozbehl normalne. Musel jsem vyrazit tak jsem s nim jel, ten den uz fungoval normalne cca 10startu. Vecer jsem to napichnul na diag a bylo tam pet zavad typu cidlo hladiny oleje teplota vody,  rele zhaveni a porucha hybridu kterej tam ani nemam plus poloha vacky. Tu poruchu rele zhaveni bych chapal jako pricinu ale tu mi to pise od zacatku co auto mam a v mrazech loni to startovalo v pohode dokonce tu zavadu mam i na 307ce a ta chyta v pohode. Dnes rano jsem privstal a sel startovat a ani boha vubec nechytl, hned jsem bezel pro diag pichnul to a ukazalo to dve poruchy rele zhaveni a poloha vacky. Musel jsem do prace takze jsem jel 307, v deset hodin jsem volal zene at to jde zkusit ze uz je 10stupnu. auto slo na drcnuti takze bych to vydel ze to zhaveni bude problem jen mi je divny ze to pri nule nechytne bez zhaveni to by podle me mel a hlavne loni chytal na drc i v ninus 10 a porucha rele tam taky byla a hlavne ji pise kazdej peugeot co jsem kdy doma mel krome tatovo ten ji nepise. ta poloha vacky bych chapal jako dusledek spatneho startu ne jako pricinu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píchni to znova na DIAG a sesumíruj všechny chyby které to vypíše. Pokud to chytne tak to " očuchej " i na LIVE data šacoval bych to že tam tu rotyku dělá to čidlo polohy vačky a čidlo teploty vody.  Relé žhavení je opravdu spíš standartní hláška než že by bylo třeba s ní nějak extra zabývat mě to taky psalo na většině aut která jsem napichoval.  Ad žhavení HDi dokáže chytnou bez žhaviček i když je pod nulou. Ale to co píšeš že to šlo nepravidelně atd. to bych šacoval na chybu v dodávce nafty což by mohlo mít spojitost s tím čidle vačky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bez snimaca vacky nenatocis nespusti vstrekovanie kukni sa na live data ci mas (synnchronizace ok) pri starte

hlaska poloha vacky neni dobra pretoze to nasvedcuje ze je nieco s rozvodami  myslim preskocene rozvody 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

p0341- tak to neni spatna poloha vacky

ale signal z toho vackoveho snimaca je nevierohodny takze bud snimac vadny ,kabely jeho spatne napajanie snimaca ,konektor snimaca  alebo spatne snima ten snimac vackove kolo

vynimocneto moze byt aj snimac kluky le to rj motora takto popletie ze zahlasi vackovy snimac 

zacalo to znicoho nic alebo sa nieco robilo

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mohlo by to byt nastavenim 

na snimaci (je taky cuplik vystupok  ktorym sa nastavuje vzdialenost snimaca od terciku

snimac von, vezmes mobil kameru  a kamerujes ak uvidis  dieru  tak cuknes motorom ak tam uvidis uz  tercik tak snimac zasunies na doraz  a zaistis skrutkou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pri startovani ti ukazuje startovacie otacky motora?na diag myslim

a jak ked bude ukazovat tak by som sa fyzicky pozrel na snimac otaciek ci ked davali dole remenicu motora a tercik za nim ci ho nestrajchli nadodou

a kukam ze ten sa u teba tiez nastavuje 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to uz chapu. Ted uz ven nejdu zitra to zkusim nastartovat takhle jak to je pak to zkusim nastavit kdyz to nepujde. Jen k tomu zhaveni meril jsem svicky a jsou ok ale napajeni na ne nejde ani kdyz pres diag dam test zhaviciho rele ani ho neslysim ze by nekde cvakalo. Kdyz odpojim svicky tak je na konektoru k nim 12v furt i kdyz je vypnutej klicek jak pripojim konektor tak nula a je tam furt i kdyz dam ten test

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...