Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Úbytek chladicí kapaliny


skanderborg

Recommended Posts

ano, nafoukat na max. 1.5 Atm a kontrolovat spoje hadic, chladič, motor atd.

pokud se rozhodneš pro ježdění a dolívání, nedolívej jen VODOU--blíží se zima... :)

osobně bych jezdil dál (je to už relativně malý únik--podle toho, kolik denně najezdíš) a kontroloval častěji teploměr, stav kapaliny v expanzce a stav motorového oleje, zda nepřibývá na měrce, ono se to místo úniku časem projeví více...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, ozzy56 napsal:

pokud se rozhodneš pro ježdění a dolívání, nedolívej jen VODOU--blíží se zima...

No a to je další věc - jakou kapalinu případně použít k dolití. Původní kapalina má barvu žlutou (nebo hnědožlutou) a to je vše, co o ní vím. Specifikaci kapaliny neznám. Poradíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup originál Peugeot, za raketu by to být nemělo a budeš mít jistotu, že se to "nepohádá".

 

Jen tak mně ještě napadlo, že já jsem měl u svého ročníku 2010 na Optiway měněný chladič, teklo to ve spoji plast-hliník. Je možné, že to teče někde, kam není přímo vidět. Ale je fakt, že ten můj chladič byl viditelně mokrý.

Upraveno uživatelem Ajap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem sledoval pečlivě úbytek a ustálilo se to na 0.25 l/1000 km, což je docela málo, aby to bylo vidět, ale dobré to není.

Než to dám do servisu, asi bych ještě zkusil znovu odmontovat spodní kryt, ohřát motor a postavit auto na rovné suché místo a počkat, jestli se někde pod ním objeví kapka a odkud.

Předpokládám, že opatrnou jízdou po dobré silnici bez spodního krytu motoru by se mu nemělo nic stát?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked to ohrejes tak unik sa strati 

vsetky masiny v robote nam tecu za studena ale jak ich natocis  a ohreju sa  tak unik zmizne vytesni sa to 

takze by som to natlakoval za studena jak sa tu doporucuje

my mame  chladiaci okruch pod tlakom  od 1.5-2  barov za studena 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Únik chladící kapaliny na 1,4 vti jsem řešil dvakrát. Poprvé byla prasklá expanzní nádoba ve spoji a trvalo dlouho než jsem trhlinu odhalil protože se to dělo odpařením skoro beze stopy. Druhý únik způsobil O kroužek teplotního čidla v termostatu.  A ještě bych zapomněl na vodní pumpu, tu jsem nechal vyměnit v létě, ale tam bylo hned jasný odkud to teče.  

Upraveno uživatelem zingali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎19‎.‎10‎.‎2018 at 10:00, pesastor napsal:

@skanderborg natlakovali jste to uz nebo ne???:myslim

Tak jsme včera natlakovali - a nic.

Při postupném tlakování hladina v expanzní nádobce klesala, už jsem si říkal, že to určitě někde teče, ale po uvolnění tlaku se hladina vrátila na původní úroveň. Pod tlakem zřejmě hadice trochu naduří, nebo se taky stlačuje nějaká zbylá vzduchová bublina v systému. V každém případě jsme žádný únik nenašli. Na bloku motoru byly stopy po odpařené kapalině, ale to klidně mohli polít v servisu. Úbytek kapaliny se postupně stále snižuje (pro poslední dolití to dělá 1.7 dl/1000 km), skoro začínám věřit, že doháním poslední bubliny zavzdušněného systému. Asi budu jezdit a sledovat, už nevím.

Jinak mimo téma - v servisu mi nechali zcela povolenou sponu hadice sání, takže hadice při jízdě vypadla a motor bůhvíjak dlouho nasával bez filtru. Měl jsem štěstí, že motor nenasál něco většího, to by asi byl docela malér. Snad můžu prozradit, že to provedli diletanti z autorizáku Peugeot Domanský Praha - Stodůlky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@skanderborg  Takze kdyz to ted po par tydnech KONECNE poradne odvzdusnis a znova natlakujes, stane se dvojitej zazrak: hladina pri nafouknuti NEBUDE klasat a kapalina NEBUDE ubyvat!:papa

Edit

Ony ty hadice jsou konstruovny na provozni tlak ca 1,5Atm, takze se rozhodne nenafukuji a predpokladam zes tlakoval pri zkousce +/- na stejnej tlak.:potlesk

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, kéž byste měli pravdu. Ještě že jsem to do toho servisu zatím nedával, bůhví co by zase dojebali.

Když to spočítám, tak při pravidelné servisce nepřipojili vzduchový filtr, při výměně pylového filtru natrhli protihlukový kryt motoru a pravděpodobně jim při výměně olejového filtru překážela horní hadice od chladiče,

takže ji zřejmě odpojili a přitom polili blok kapalinou a chlazení nechali zavzdušněné. Za 1000,- Kč/hod je to docela žalostný výsledek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je strašlivé i zadarmo... Tam už bych auto fakt nedal.

Někdy je bohužel dobré službě něco obětovat, náš zákazník náš pán bohužel neplatí všude. Před 2 týdny jsem jel s motorkou na svolávačku, Hondu Bartyzal České Budějovice mám 4km od baráku. Po strašlivé zkušenosti v moto servise (jednání se zákazníkem - tedy se mnou) jsem jel na svolávačku 140km do Plzně... A to jsem musel odvézt moto (2h cesta), jet 3 hodiny vlakem a MHD domů a na konci týdne zase opačně pro moto dojet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...