Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Změny v silničním zákoně a výbavě vozidel od října 2018


Guest StibTo

Recommended Posts

Ne podle tohoto nejnovějšího už je jedno jaké je datum expirace. Všichni totiž svorně tvrdili že je nutné dodržet expiraci aby nebyl materiál v lékárničce kontaminovaný a že musí být sterilní což šlo dodržet jen tím že se v pravidelném intervalu měnili (lékárničky). Po jednáních s odbornou veřejností ( záchranáři a jejich doktoři) se došlo k tomu že je úplně jedno jestli tomu zraněnýmu tu hnátu zavážeš nesterilním nebo sterilním fáčem páč ta rána je stejně kontaminovaná a v polních podmínkách se to nedá vyčistit tak jako v nemocnici. Daleko důležitější je umět tu lékárničku použít než to jestli je " čerstvá , použitelná nebo prošlá" . A to si troufnu tvrdit že 90% lidí neumí nebo dělá že neumí i když základy první pomoci se probírají v AŠ a někteří se v tom školí i v rámci různých školení v práci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 14dní starou zkušenost s autolékárničkou, když jsem si v lese zlomil nohu. Bylo potřeba přes dva klacky svázat nohu. A jako ty obvazy jsou teda na pendrek. Po pravdě, je jedno, jestli jsou sterilní nebo ne. Když máte umaštěný montérky od pilin... Lékárnička byla nová nerozbalená z traktoru. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sterilita je zranenymu naprd kdyz umře...nas doktor ucil ze je lepsi pouzit cokoliv...treba pri tepenem krvaceni mu tam narvat jako tlakovy bod minci...s pripadnou infekci si poradi v nemocnici..jinak mam v autě tri lekarnicky...jednu origo z puga...jednu proslou ze shade 120 na moje nesikovny maso a jednu neproslou zatavenou...:) nikdy nevite kdy se bude hodit

Jinak na dlahu improvizovanou bych teda obvaz pouzil jako posledni...to bych radsi rozdrasal triko...preci jen fac o klacek se prosoupne...ale po bitve je kazdy general...jinak palec nahoru ze jste si poradili...:super

Pak taky clovek nemusi mit zarovky...ale to si s 307 nelajznu..clovek nevi dne ani hodiny kdy mu zhasnou obe svetla...at postupne..nebo naraz:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si jednou půjčil vod táty starýho formana (to bylo tak před deseti rokama), no a jedu si takle domu z práce ze školení řidičů a řikám si: "se musim mrknout, jestli tam má pojistky a lékárnu, tyjo" no a najednou koukám a přede mnou hlídka. Staví mě, prej pane řidiči ukažte povinnou výbavu. Tak jdu do kufru, ukazuju trojúhelník, krabičku s pojistkama, kde nic nebylo, ani žárovka, no a policajt řiká :"ještě lékárničku", tak sem mu podal lékarničku a on:"no to asi nebude ona", řikám: "bude, proč?" a on: "no protože tahle má expiraci 1984"

:D:D haháá, tyvole, otec tam měl lékárnu ještě ze starý škodovky, takovou tu v tom červeným vixlajvantu...:D:Dtyvole, připadal sem si jako totální debil:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v 807 mám velkou z BUSU protože se nějak cestou z práce jednou hodila. V C2 mám nějakou obyčejnou koupenou letos v létě akorát mi na ní máti na šicím stroji přišila dva kusy suchýho zipu aby držela nahoře na čalounění blatníku. A v Puntu je taková ta kabela povinné výbavy z AK. O kvalitě materiálu v těch lékárničkách si nedělám žádné iluze ale co jsem si do všech aut dodal tak doktorský rukavice kámoš jezdí s převozovkou takže mu jich když se potkáme pár vždycky seknu. Když si s nima člověk vyhraje tak se dají složit do futrálu z kindervajíčka. Ono když na to přijde a potřeboval by člověk měnit kolo tak se to v nich taky dá udělat aby si člověk nezasvinil ruce.  Jinak co se týče zbývajícího co by se nemuselo vozit jsem ze staré školy a nevidím důvod něco z auta vyhazovat jen protože už se to nemusí vozit. 

               A tuhle mě zastavila s Puntem  PČR a že silniční kontrola, tak jsem sundal ze kšiltu pouzdro s dokladama a už jsem dostával kázání že doklady mám mít u sebe a ne na kšiltu pak když se auto ztratí tak že se s ním ztratí  i doklady atd. tak jsem to odkejval že vím že to zákon o provozu říká a najednou mi povídá jestli by nebyla jiná zelená karta a v dobrém rozmaru a proč tahle je málo zelená? a on to ne ale je 3 měsíce propadlá a já aha tak ta je doma v tom dopisu z pojištovny co jsem ještě nestihnul rozbalit. Takže jsem byl poučen a propuštěn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Fruktis... 307 bez náhradních žárovek nééé.. :D... Mě pořád odcházely potkávačky H1 tuším? a když jsem si auto patřičně zajistil zásobou žárovek dopředu tak od té doby nepraskla ani jedna. Takže vozím auto plné H1 k ničemu.. :aut

Upraveno uživatelem Milhausekkk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak upřímně žádné velké novinky... Uličky se beztak nikdo nenaučí tvořit, aktuální zkušenost ze včerejška. D1 10km pomalu jedoucí kolona, cca 40km/h a sanitka. Neuhnuli ani hňupové, vedle kterých ta sanitka pomalu stála a zběsile troubila. :nevim Pojistky a žárovky, mno nikdy se mi nestalo, aby praskla pojistka za jízdy, většinou odešla, když jsem se v něčem hrabal :D a beztak většina aut má náhradní pojistku přímo v pojistkovce. A to nemluvě o tom, že když ta pojistka praskne, tak nová nic nevyřeší a odejde taky. Žárovky jak bylo zmíněno. Buď je auto chronický požírač žárovek, takže majitel beztak vozí dvě náhradní nebo je výměna žárovky operací pro servis... A lékárničku většinou používám jen já, když se mi přihodí nějaká ta nehoda :D Byl jsem bohužel přítomen u dvou DN a nikdy na lékárničku nebyl čas. Spíš mě udivuje, že v povinné výbavě stále není lano. Není nic lepšího, než když na dálnici postává auto půl kilometru od benzínky třeba... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lano neni povinne ?? sakroa proc ho teda jak debil furt vozim
jinac ulicku uz tak 80% umi to vidim v praze
pojistka mi napriklad praskla rano po startu - asi skrat na nejake zarovce bocnich pozicek nebo SPZ (tranzit 2007 to ma spolecne) jen nebyl cas zjistovat pricinu - tu povodni vylucuji to sem uz kabelaz predelaval

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lano sebou vozím, ale pro svoji potřebu. Ono při umění řízení dnešních řidičů je to kulantně o hubu si někoho za sebe dát na lano a i jen ho stáhnout ze silnice na pumpu. Navíc spousta aut má dnes AUT převodovky a tam je tahání zakázané.  A to že někomu dojde na dálnici palivo tak jako to je jeho blbost a nechal bych ho ať si auto na pumpu odtáhne v zubech. Jako při hustotě sítě pump je to fakt o nepřemýšlení toho daného jedince. Pokud má poruchu a zůstane stát na krajnici a tím vytvoří překážku v silničním provozu tak je jeho povinností o situaci informovat správce komunikace/PČR kteří zajistí označení této překážky. Navíc u 99% pojistek povinného ručení jsou jakési asistenční služby takže není nic jednoduššího než vzít telefon vytočit 158 stojím tady a tady a mám poruchu pak zavolat 1224 a říct to samé +  říct číslo pojistky a rovnou jsi přepojen na dispečink " tvojí "asistence kde se domluví další postup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepovinná výbava:

Lano.. vozím 12m :) tuhle bylo potřeba přivázat asi 10 dětí ke stromu - a jak se hodilo (táborová hra! i když bych je tam klidně nechala do rána, zrovna to byli takový smradi..!).. onehdá stěhovala ségra do prvního patra gauč.. opět se lano hodilo... :D Startovací kabely - i v létě to občas baterky nedávaj... ;) Sněhový řetězy - už 2x mě vytáhly z rozmoklý louky, a několikrát od zámečku .. se 605 jednou i z rozoranýho pole... (neptejte se mě, jak se tam ta limuzína dostala) Letos díky suchu nebyly potřeba.., ale přesto je vozím... Izolepa, drcpásky, kus hadru mezi mě a asfalt, drát, kladivo, zavírací špendlíky, jehla, papírový útěrky, lahev s obyč vodou a drobný nářadí (šroubováky, kleště, klíče)... :) Samozřejmě nesmí v zimě chybět v kufru bunda...

Svojí plnohodnotnou rezervu, hever a teleskop. klíč z AK, bych nikdy z auta nedala pryč..! Stejně tak nemám problém vozit žárovky a pojistky, vest mám 5 (2 hned po ruce).. trojúhelníky 2.. :D Lékárnu sem nikdy nepoužila.. - díky bohu ...

a kam se to všechno vejde...? :) Mám Peugeota......, tam se vejde všechno...! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...