Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spojka Peugeot 406


martini888

Recommended Posts

Čaute chalani, 

mám jeden problém so spojkou. Keď idem naštartovať, tak vždy stačím spojku, ale teraz keď ju chcem stlačiť, tak nejde (je moc tvrdá) ale keď motor naštartujem tak zrazu zmäkne a ide v pohode. Ešte sa mi to nikdy nestalo, a dosť ma to vydesilo, viete mi poradiť čo by to mohlo byť? Myslíte si že ju treba už vymeniť? 

Za odpovede ďakujem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes sa to stalo prvýkrát ale predtým sa mi stalo, že keď som stlačil spojku pred naštartovaním tak sa mi nedala zašliapnuť úplne a po naštartovaní to zrazu povolilo do maxima (bol to taký pocit ako keď je nacupaný brzdový pedál) takže to je také podobné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, krtek 2 napsal:

mozno ten drazkovany hriadel  ako pise Hafity ked som dobre pochopil nejaka spina alebo vydrete 

alebo kominok (voditko spojkoveho  loziska)

Sluníčkem občas mechanici nazývají talířovou pružinu přítlačného kotouče.... Když už je vypínací ložisko na konci životnosti a začíná se přidírat, tak začíná zároveň v místě dotyku vybrušovat drážku.... Těsně před prasknutím paprsků jde pedál nejvíc ztuha.... Nepohyblivá lamela na drážkovém hřídeli by se projevovala špatným řazením, ale neměla by mít vliv na chod spojkového pedálu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...