Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P407 Automat nelze z pozice P zařadit R; D.


Arna

Recommended Posts

Zdravím a prosím o konzultaci,

mám P407 Automat, benzin 2.0L, 103 Kw, sedan - poslední dobou velmi často zařadím z pozice parkování (P) na R nebo D až po několika pokusech, 2 - 3x, někdy i vícekrát.

Může mi někdo poradit s jakými okruhy to souvisí?

Děkuji.

A.

Upraveno uživatelem Arna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Děkuji za reakci.

1 pokus se rovná: zmáčknu brzdový pedál a přesunu/ pokusím se přesunout volič/ páku z polohy P do polohy R, resp. přes N do D. Potom pedál brzdy uvolním.

Tento postup opakuji tak dlouho - někdy 2x, 3x/ několikrát, až je páka uvolněná, resp. můžu ji přesunout do R, N nebo D. 

Netlačím pedál brzdy celou dobu.

Toto se projevuje při nastartovaném i nenastartovaném motoru.

Jestli cvakne pojistka voliče si neuvědomuji, ani dříve - zaměřím se na to a uvidím - spíše tedy uslyším.

Občas se při těchto pokusech aktivuje kontrolka poruchy ESP.

Dneska jsem odpojil konektor od spínače brzdových světel a při zapnutém zapalování šel volič  několikrát (asi 5x za sebou) volně z pozice P.

Hezký přeje

A.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak problém je VYŘEŠEN:

Koupil jsem nový brzdový spínač a když jsem starý vysunul z držáku, ale kabely byly připojeny, odblokování z pozice P šlo bez problémů snad 10x za sebou. Konektor stávajícího spínače jsem vystříkal kontaktolem a už měsíc se porucha neprojevila a nyní i slyším (což jsem dříve neslyšel) jak se při stlačení brzd. pedálu odblokuje pozice P a po vysunutí řadící páky z polohy P do R, N a D, se zase magnet vrátí zpět. Takže mám nový brzdový spínač do rezervy v autě. Děkuji všem za rady. Arna
Arna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...