Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 807 nestartuje


Josef2

Recommended Posts

Možná by nebylo od věci trošku se rozepsat, jak se to 'nestartování' projevuje, co třeba říká diagnostika atd.

Měnili to v servisu? => omlátit jim to o hlavu, jak vůbec auto ze servisu odjelo?

Obligátní rada, když šlo o něco v elektrice: odpojit baterku, teoreticky stačí asi dvě minuty, prakticky raději klidně i přes noc a vzít jí mezitím na nabíječku (po smrti altíku beztak nutnost), pak pokračovat v pokusech. (Po připojení baterky je potřeba nějakou dobu počkat, než se auto zinicializuje, v návodu píšou minutu, ale u mě se to chová divoce, bezpečný čas jsou tak tři minuty ... Před prvním pokusem o startování zamknout a odemknout, ideálně dálkovým ovládáním.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Josef2 napsal:

Diagnostika píše že je vadný senzor polohy vačkoveho hřídele.

no tak to je celkem jasné, bez toho neumí ŘJ časovat ... pokud to není trivialita, jakože se při posledním zásahu povedlo uvolnit konektor apod., tak výměna

před 2 minutami, krtek 2 napsal:

skus to startovacim sprejom ak to ani neskytne bude problem v rozvodoch pravdepodobne 

s výše uvedenou závadou si to ani škytnout nemůže ... nebo to myslíš tak, že ta závada nemusí být v samotném senzoru, ale způsobena rozvodama?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skytne ak su rozvody ok lebo palivo zo vstrekovacov  nepotrebujes to je nahradene prave sprejom takze nepotrebujes ani elektriku(okrem starteru) snimace nic proste len holy motor plati len pre dizel,, vackovy snimac okrem startu sa vyuziva aj pre diag   synchronizacia rozvodov,preto to podozrenie  na rozvody

je to najrychlejsi sposob podomacku jak vylucit rozvody 

ak to bude bafkat(respektive pobezi) tak vymenit snimac samozrejme ak ho nahodou nezabudli zapojit pri rozborkach jak pises 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, krtek 2 napsal:

skytne ak su rozvody ok lebo palivo zo vstrekovacov  nepotrebujes to je nahradene prave sprejom takze nepotrebujes ani elektriku(okrem starteru) snimace nic proste len holy motor plati len pre dizel

jo, já jsem vůl, nedošlo mi, že ten sprej buchne normálně jak nafta, hluboce se stydím ... to je tak, když se člověk pár dní po sobě moc nevyspí, mozek vypíná :-(

jinak perlička ještě z Feldy: to takhle taky borec zkoušel, jestli mi to chytne na plyn, a furt mu to nechtělo zabafat, tahal lištu, koukal na jiskru a strašně se divil ... pak se přišlo, že je krpa v reléový skříňce a čerpadlo nemá elektriku, vyměnil a vše v pohodě ... pak to odpojil, zkusil znova plyn, nic, vzal jinou flašku plynu a auto vesele zabafalo, vzal tu první a zase nic ... zkusil tu první ve svým favoritu a pohoda, zkusil znova u mě a nic ... nikdo nechápe, jak je to možný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) u benzinaku je to zlozitejsie tam musi byt spravny pomer vzduchu a toho plynu ta stechionometricka zmes(tolerancia +- je mala) inak to iskra nezapali 

u dizlu to tak uplne neni tam ak das toho viac tak to akurat viac zakuri  ale hori to 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...