Jump to content
kadlik.20

Robotická převodovka - při zařazení to v ní škubne

Recommended Posts

Ahojte, mám Peugeot 5008 r.v. 2012, poslední dobou se občas stane, že při přeřazení před rozjezdem něco jakoby škubne, nebo se ozve taková jakože "rána" těžko se ten zvuk vysvětluje. Nevíte někdo co by to mohlo být?

Děkuji

řekl bych, že bys to měl řešit a to ihned v autoriz. servisu, protože nějaký garážník na tu giagnozu nebude stačit :myslim

ta tvoje převodovka má svoji řídící jednotku, takže je potřeba ke zjištění závady original diagnostika..., jinak je to normální manuální převodovka se spojkou, takže to škubnutí může dělat špatné načasování ovládání spojky (elektronika), nebo prostě sjetá--vadná spojka (mechanická porucha), ale taky může být problém v převodovce

Ahoj,

mám robota a poslední dobou se mi stane to, že jedu vetšinou na 2, 3 stupen a kdyz auto preradi nahoru, tak je tam delsi odmlka a pak jako kdyby se auto chytlo a jede. Jinak mi to prijde jako kdyz je na volnobeh. Premyslim, jestli to neni uz olejem v prevodovce. Co myslite?

Teď jsem si všiml, že to píšu u typu 5008 :) ... ale mám 508

Edited by Noves

buď je na převodovce nalévací (kontrolní) otvor, když není, vypustí se všechen olej z převodovky (šroub je na spodku diferenciálu) a pak naleje odvzdušnovacím ventilem (nahoře na převodovce) odměřené množství nového oleje

ale možná by bylo lepší jít do servisu na diagnostiku, protože to samozřejmě nemusí být tím olejem a pokud je na oleji najeto víc než 100 tisíc kilometrů, nechat si ho tam hned vyměnit...

Edited by ozzy56