Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Odvzdušnění brzd + ruční brzda


hakavcak

Recommended Posts

Zdravím měnil jsem zadní brzdovou hadičku, která se mi zlomila při výměně destiček. Koupil jsem novou + litr brzdové kapaliny dolil a snažil jsem všechny kola od pravého zadního až k levému přednímu odvzdušnit do láhve bublinky pak už kalná stará brzdová a pak čistá nová a dotáhl jsem. Ale asi jsem něco udělal špatně brzdy brzdí, ale není to jak bylo pedál jde dolů tak ho našlapu a chvíli se drží a pak zase to stejné i s ruční brzdou ji zatáhnu drží a po chvíli povolí. Jedná se o 407 2.0HDI r.v.2007. Tak mám na na sebe docela vztek že jsem se do výměny destiček pouštěl. Můžete mi tady někdo poradit. Děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem přítomen odvzdušnění v servise kterému věřím. Prý se jednalo o odvzdušnění i ABS a snad ESP.

Dva lidi a auto na zvedáku. Za volantem jeden z nich, rozjetou diagnostiku. Diagnostika velí, co se má udělat (případně sama dává povely snad čerpadlu, snad nějakým ventilům). Takže podle pokynů diagnostiky: ... teď šlápnu na brzdu, teď povol XY odvzdušňovák... Půl hodiny to dělali. Pak se jeli přesvědčit, že je to OK.

Tak držím palce. Prý když bublina dojde někam k tomu ABS, tak tam už jsou prostůrky (nad pístem nebo v trubičkách), ze kterých se vzduch těžko vyhání.

(a možná měli do nádobky tlak, takže to teklo samo...)

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to udělal znovu s a použil i diagnostiku brzdí to dobře ono si to potřebovalo sednout, ale pedál pomalu padá nikde nic neteče a vůbec nevím co se stalo z ruční brzdou ta zabírala hned a po výměně destiček až úplně na konci, ale brzdí obě kola udrží. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

psqal jsem v podobnem vlakne ze co NEUBRZDIS, NEUKECAS! Pomale padani pedalu zpusobuje nejcastejc protekajici hlavni brzdovy valec. Ven pochopitelne brzdovka netece. Vymenit a bohuzel znova KOMPLET odvzdusnit!!! Jinak se muze stat ze az budes potrebovat opravdu nekde nouzove zabrzdit a ten valec se definitivne odebera k Larum a Penatum, budes se divit!!! Pro @hakavcak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem tady četl že ten brzdový pedál to dělá normálně u 407 a určitě neteče včera z teplic do Třeboně na otočku a zpět a všechno v pořádku brzdí brzdovka nechybí. Ale ta ruční brzda pořád zabírá až na konci. Před odvzdušněním zabírala hned od začátku jsem ji nikdy ani tak nahoru nedával jak teď aby auto udržela. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...
V 20. 9. 2018 at 21:12, hakavcak napsal:

Zdravím měnil jsem zadní brzdovou hadičku,......

Zdravím, přesně toto mě teď čšká. Můžu se tě zeptat, jak šla vyměnit? Je to v pohodě, nebo je tam nějaká pakárna? Nedovedu si představit, jak je to tam napojený. Díky

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...