Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P306 prosim o radu, klepe se motor


kuretz

Recommended Posts

Zravim mam pazouta 306 breek a mam problem porad semi klepe celej motor vymena vsechny 3 silent bloky cepy nic neboucha jen klepe pri rychlosti mezi 70 a 90 km vic se jen neda nevite nekdo co stim diky

Upraveno uživatelem kuretz
Chyba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Péťa changed the title to P306 prosim o radu, klepe se motor

Díky za nasměrování k tematu.

Specifikuj víc, co se klepe. Kdyby se klepal na volnoběh, tak jede na tři válce.

Ale (ozzy díky) - když se klepe při uvedených rychlostech a hlavně při přidání plynu, je to poloosa. Obvykle pravá, ale může i levá. Vnitřní konec, který je v převodovce.

Dotaz: když ubereš plyn, klepání zmizí? Klepe se (vibruje) celé auto, jakoby pod nohama spolujezdce (vyzkoušej se spolujezdcem)?

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na poloosu zavolej @HUGO BOSS , ten ji může mít použitou,  já mám od něj levou. 

Hodinka práce, nebyl bych si jist, na pravé je ten domeček s loziskem. Není to jen o vysunutí poloosy z převodovky jalo vlevo... tam jsem to zmaknul bez vypouštění oleje. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ložisko je v háji, poloosa křivá, i kdyby ložisko nešlo lehce, dá se použít trocha násilí a vyrazit to ven. V nejhorším případě se to odšroubuje i s tím domkem se silentblokem. Na zvedáku s utahovačkou v ruce je hodina fakt strop. A olej vyteče vždy, pokud teda není auto na zemi a nezvedá se strana se špatnoupoloosou do výšky.

Ale samozřejmě, je to o šikovnosti a znalostech mechanika, pokud se to někdo teprve učí, může mu to trvat dýl.

Edit:kdysi jsem se vsadil, že na 206 1,4i vyměním spojku za 2 hodiny. Vyhrál jsem. A to jsou 2 poloosy tam a z5 a k tomu nějaká další práce. A taky se se mnou pak kolega vsadil,ať prý blbě nemachruju, že z takového auta vymontuje motor za 15 minut. Prohrál jsem. On totiž uvázal motor na bagr (takové to JCB jako traktor) a chvilku s tím škubal s celým autem až to vytrhl ven.

 

Upraveno uživatelem David 106s16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já ten odhad psal v souvislosti s cenou 6t kč, co tu dotyčný napsal. Byla to jen taková úvaha, kolik to v servisu, samozřejmě neznačkovém, může stát. Odhad času práce byl právě pro případ vybaveného servisu.

Dělat to na zemi, to je jiná, takové trtkání s autem. Už jenom dostat čep z těhlice, pak ty nekonečné dlouhé šroubky co právě zajišťují to ložisko, blbě se knim láme ruka. Taky vyrazit to ložisko v leže pod autem....no už jsem na tohle asi moc rozmazlený. Nezdá se to, ale pořádný zvedák a slušný pelouch z takové práce dělá pohodičku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...