Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

STK a Optiway Service


Elevenz

Recommended Posts

Ahoj, brzy budu majitelem nové P308 a zvažuju smlouvu optiway service s doplatkem 35 000,- na 5 let. Pětiletou záruku jsem dostal automaticky. O optiway service jsem tady toho našel dost, takže vím že při ceně roční prohlídky v průměru 6 000,- dám 5 navíc jako "pojištění" pro případ výměny opotřebovaných dílů. Co jsem ale zatím nezjistil, jestli je STK po čtyřech letech hrazena také ze smlouvy optiway service, nebo ne. Nevíte náhodou někdo?

Upraveno uživatelem Elevenz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč by mělo Optiway hradit STK? Lhůty pro STK nejsou výmyslem Peugeot, ale legislativy tj. v rámci servisního intervalu by měli zkontrolovat/opravit/doplnit, aby na STK prošlo. Když jsem sjednával OptiWay na mou 308, tak mi bylo řečeno, že servis (desky, náplně apod. mimo pneu) je součástí smlouvy. Jen moje OptiWay je jen na 2 roky anebo  90tis. km, s ohledem na můj nájezd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

35000? Jedno je jisté - že ty peníze opravdu vydáš. Zbytek si doplatíš postupně - budeš jejich vazalem. nemůžeš jít jinam, protože by ti záruka padla. A jaké ti oni určí poplatky za opravy, to budeš muset akceptovat.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Optiway servis hradí i opotřebené díly, krom pneumatik (nehradí ani práci za pneuservis!), geometrie a samozřejmě onu STK.

Ono to vychází cenově lépe pro Peugeot, protože většinou těch opotřebených dílů (ne vadných, který se mění v klasické záruce) bude málo, například brzdy.

Já tohle mám, protože moje brzdy nejsou úplně levné (a kdo taky musí měnit každý rok svíčky? :D ) a Optiway servis mě stál stejně, jako na jakoukoliv jinou 308.  :D 

Upraveno uživatelem MilanF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak pozor, v optiway service je jen servis vyžadovaný výrobcem dle servisní knížky, takže například palivový filtr po 40tkm, vzduchový po 60, snad jen kabinový je při každé servisce. Pokud tvé auto dostane doporučení servisní interval na olej 30tkm a ty si ho budeš chtít vyměňovat dřív, tak to zaplatíš. Já jsem zvyklý filtry měnit vždy s olejem (myslím i palivový i vzduchový, kabinový samozřejmě taky), což v ceně optiway není. No a co se opotřebení týče, tak destičky jsem měnil letos, kotouče jsou původní, jediné co se měnilo v 5ti letech byla tyčka stabilizátoru, asi za 700kč. A teď ještě pozor, je to 5let ale nezapomeň na km. Já mám za 5let nájezd 120tkm a když kouknu do ceníku, tak cena pro 308 na 5let a 120tkm není 35 ale 80tis, což jsem do servisu rozhodně nedal. Přemýšlím, kde jsi přišel na těch 35 tis? Ta cena je při nájezdu mezi 40 a 50tkm, což jsou při HDi 2 servisní prohlídky (standardní interval podle servisní knížky je 20tkm(možná i 30, ale to už snad nedělají) nebo dva roky) nic víc v ceně není.

Když tedy spočítám sebe, dal jsem ročně do servisu tak do 11t (včetně DPH) a to jsem tedy měnil všechny filtr, nejen doporučené, olej rozhodně dříve, než po 20tkm a neměl jsem v záruce (ty máš) opravu prodřené hadičky ostřikovače a výměnu anténního kabelu, navíc jsem v rámci servisu dokupoval senzory pneu do zimní sady. Nepočítám sklo, které mi měnili na náklady pojišťovny. Vše v autorizáku Peugeot. Reálně bych by se dala ještě minimálně pětina, možná čtvrtina ušetřit za servis v neautorizovaném servisu. Takže jsem autu dal víc, než je vyžadováno dle servisní knížky a zaplatil o 25t míň, než by mne stálo optiway při mém nájezdu. Za ty peníze mám docela dobrý povinný ručení na těch 5 let ;). Aby se ta služba stala výhodnou pro tebe, muselo by se ti vše neskutečně sr*t, ale na to máš 5 let záruky.

Takže ještě se podívej, kolik máš v ceně najetých kilometrů ;)

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První olej na 3000 km jsem si platil sam. :D

Za sebe: Do běžného auta bych to neinvestoval. Kdo hodně jezdí - Pacho69 - tak to stojí raketu a ten, kdo málo, nic neopotřebí, tak jednu sadu destiček. Vadné díly z výroby se mění z klasické záruky.

Já mám GTi a tam jsme cenama jinde a proto to mám. 5let/80 tkm za 55 000 Kč. Výměna komplet předních brzd je za 50 000 Kč, každý rok jsou předepsané svíčky, každé dva roky olej v převodovce. U mě stačí jednou vyměnit brzdy a mám to zpátky. A já se postarám, aby se brzdy do 5ti let měnily. :D  Možná to stihnu 2x. :D :D :D 

Nebo ať si to pořídí někdo, kdo prostě nechce přemýšlet nad výdaji dalších 5 let, jen palivo, gumy, geometrii, STK ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena na 5L/60000Km je 35 574,- (35 574/5=7114 ročně) (tenhle nájezd opravdu předpokládám 75% město/25%dálnice)

Každý rok se mění olej (5000,- dle ceníku ale nevím jestli je v ceně započítána i práce), každý druhý rok brzdová kapalina, čtvrtý rok svíčky. Dále se za tuto dobu určitě vymění i vzduchový a pylový filtr. Někde tady psal kolega ze Slovenska, že za čtvrtou prohlídku kde mu vyměnili kde co (olej, svíčky, filtry, brzdovku...) platil kolem 11000,-

image.thumb.png.2b7db76136f02d8b19cc2d7e146e4f14.png

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No optiway service je tady pro 308/60tkm 43560 Kč. (https://media.peugeot.cz/file/31/6/optiway-ceniky-servis-2018-hr.458316.pdf?utm_source=ppc-adwords-vyhledavani&utm_medium=SEA_SDF&utm_campaign=2017_01_permanent-sea-apv-servis_offer_apv_range-all_ap_cz_central&utm_content=text&utm_term=optiway#_ga=2.266222283.515066806.1537946776-1095517368.1476892569) Ono ty asi operuješ s cenou bez DPH. To bys pak měl i u toho servisu tedy ne 4950 ale 4090kč bez DPH

Podle servisní knížky je olej rok (v případě tvého nájezdu), vzduchový filtr 4roky nebo 60tkm, palivový 4roky nebo 40tkm, kabinový 2roky nebo 20tkm. Při tvém nájezdu si myslím, že můžeš dát klidně 5W30, pokud je to atmosféra tak i 5W40. Takže na servisce ti akorát vymění olej, za celý interval jednou palivovej, jednou vzduchovej, 2x kabinovej. Brzdovka nebím, jestli jsou dva roky, ale asi jo, už jsem měnil podruhé, svíčky neměním ;). Ta cena dle ceníku je olej/filtr/těsnění/práce a je to ceníková cena, lze se domluvit i na jiných cenách. Tedy 2 roky na kabinovej, to mě tedy docela překvapuje, vím jak vypadá pro roce a při letošním pyláči jsem si ho raději vyměnil ještě jednou mimo interval. Ono jak ti jednou v klímě vyroste plíseň, tak je to pak těžký boj se toho zbavit.

Ale je to tvoje volba, mě by se to nevyplatilo, přestože údržbu dávám lepší než jen doporučenou. Zaplatil bych mnohem víc a víc než doporučenou údržbu bych nedostal. A to tam máš 5let záruku, no a co se opotřebení týče, to se asi při nájezdu 60tkm za 5 let čekat nedá. Za mě je optiway to, že zaplatíš víc a předem. Výhodné pro servis, ne pro mne. Každopádně, je to každého volba, pokud se nechceš starat... Myslím, že máš rok od koupě, aby sis to rozmyslel. Já když jsem viděl tu cenu (při plánovaném nájezdu 110-120tkm za 5 let) tak jsem do toho nešel.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta cena za servis na 5 let je úplně mimo. To máš za 5 let (4 výměny oleje) 20000Kč. Do toho 2x brzdovka po 2000Kč, jeden vzduchový filtr za 1000Kč, palivový to nemá, 2x kabinový po 1000Kč a 1x svíčky za 2000Kč. Nic jiného s tak malým nájezdem neopotřebíš. Celkové výdaje za servis bys tedy měl 20000 + 2x2000 + 1000 + 2x 1000 Kč + 2000 = 29000Kč. Vůbec nechápu, co na tom je výhodné (pro zákazníka).

A to si ještě vezmi, že ta cena za výměnu oleje je doporučená a mně jej třeba vyměnili v Budějovicích za 3600Kč (+/-, už si nepamatuju na korunu). To máš hnedle za 4 výměny 6000Kč dolů. A ty další filtry a výměny jsem taky spíše nadsadil. A jako bonus kabinový filtr koupíš v autodílech za nějakých 300kč a vyměnit to musí zvládnout úplně každý. Tedy s reálnými náklady se můžeš dostat někam k 22-24 tisícům Kč. A zaplatíš 32-43 tKč podle nájezdu 40-60tkm (tvých 35000Kč v ceníku optiway není).

A jako bonus, když se ti povede ať vlastní nebo cizí vinou auto zrušit a nebo ho jenom budeš chtít nebo muset prodat, tak ti peníze za zaplacený servis už nikdo samozřejmě nedá (a v případě prodeje ojetiny ti za něj nikdo nic nepřiplatí).

 

EDIT: K těm cenám - vycházel jsem z aktuálního letáku, který nepočítá se zárukou v ceně auta. Každopádně výpočty výše platí.

Upraveno uživatelem Ajap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...