Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna oleje na peugeot 206CC


Hummer2

Recommended Posts

Zdravím vás,

mám peugeot 206CC, 1.6 80kW.

Chci si vyměnit olej, popsal by mi prosím někdo výměnu? Normálně na jiných autech jsem si ji dělával, ale koupil jsem olej filtr a je to jen nějaká vložka :-(

Děkuji

 

Upraveno uživatelem Hummer2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akorát pozor na to těleso filtru při utahování, rádo to praskne.

Takže vypustit starý olej, potom opatrně odšroubovat víko filtru, vyndat vložku, celý to vyčistit, doporučuju vyměnit těsnění, nandat novou vložku a s citem utáhnout. Po vykapání starého oleje zašroubovat vypouštěcí šroub zpět a nalít nový olej (5w30 nebo 5w40, či 10w40) po horní rysku, myslim že tam je 3,2 litru, zavřít víčko a nastartovat, po chvíli běhu vypnout a po nějaké době (pul hodiny) zkontrolovat hladinu, bude asi dva dílky pod horní ryskou, něco sebere filtr.

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vás,

olej vyměněn, jen malinko kolem výpouštěcího šroubu je to mastné, byla tam Cu podložka, příště ji vyměním asi za Al, je lepší?

Jinak to víčko olej. filtru jsem odtáhnul, vyměnil filtr, dal nové těsnění. Jen v tom víčku byly 2 ttmp-cam-341258206.thumb.jpg.9be1a0b657abc7fed62164a3b1e23d64.jpgěsnění, vyměnil jsem to hlavní k dosedací ploše, druhé nechal.

K čemu tam je to druhé těsnění?

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta CU podložka se má podle dokumentace při výměně oleje vždy vyměnit, CU je lepší než AL, ale tu CU je třeba vyžíhat

je tam origo jen jedno těsnění, to v dosedací ploše je tam navíc (někdo ho tam dal), protože někdy se stane, že i když dáš nové těsnění víka -O kroužek-, stejnak to teče (rosí)

víčko NEMA předepsaný utahovací moment--dotahuje se nadoraz (víčko narazí na spodej olej. filtru)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...