Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Blow off 1.6hdi


Lord Back

Recommended Posts

Dobre panove. Dostal jsem napad kterej bych rad realizoval. 

Zustala mi doma jedna 1.6hdi 80kw 307sw v nadhernem stavu.  Zustala mi jen na jezdeni doprace ale chtel bych ji trosku poupravovat aby byla echte.  Sehnal jsem si na ni snizenej podvozek, ladacek co nic nedela a chci ji nacipovat na 107kw. Co bych tam nejvic chtel, je mit blow off ventil at odfukuje, ale nevim jestli ho auto nema uz original.  To bych potreboval vedet a jeste jestli se musi ten ventil nenak serizovat a hlvne kam se zapojuje ta podtlkova hadicka jestli na pumpu nebo na ovladni turba to fakt netusim. Poradite mi nekdo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Je to auto na dodelani. Sice je ve stavu temer noveho auta ale jeho hodnota je nula, je to bezcene auto, to se da na netu sehnat uz za deset. ja ho chci jen udelat aby byl opravdu peknej a aby trochu jel. Kdyz padne tak padne. dokonce mam i motor nahradni sice jen 66kw ale dat tam jde. i kdyz uz bych to asi dohromady nedaval, asi bych to podaroval kamosovi do dilny, at si to udela a ma nahradni vozidlo pro lidi co to potrebujou. Ja chtel jen vedet zda ten ventil tam jde dat a kam se pripojuje, nutnej samo neni, stejne vsechny ty radoby upravy budu delat az na jare kdyz dozije.  Ted si delam vnitrek jako hudbu atd. Konecne jsem nasel Nahradu za rt3 dal jsem radio s androidem, ted udelam repro, zesik, malej woofer atd. vykucham ten blbej panel po rt3ce dam misto nej externi display aby tam nebyla jen cerna obrazovka protoze ta krava bez radia nejde. V mladejch letech jsem tunil rad ale pak na to nebyl cas, tak jsem to prodal a dal uz nic netunil a ted kdyz mam auto ktere je v super stavu a je bezcene a vice ci mene k nicemu tak ho poladim neni co podelat. A s tema 107kw to berte s rezervou to jen pisou, v realu bude problem ho dostat  na 90kw z 1.6 se honi tezce nejakej vykon, mozna za to hnedle petilete stani co stal v garazi uplne zapomel kolik ma koni hlavne turbo to zapomelo uplne ze jsem tam dal nove protoze tohle nechodilo uz vubec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lord Back:

ten odfouknutý vzduch pak bude v motoru chybět, až šlápneš na plyn. Bude prodleva v zátahu a zahulí to. Pro diesel je to nesmysl. Blow off je jedno z řešení pro benzínový motor s turbem, aby mezi škrtící klapkou a výstupem z turba nenarůstal tlak vzduchu a turbo bez výfukových plynů nesnižovalo výrazněji otáčky, protože pumpuje (dobíhá) do protitlaku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak abych pravdu priznal. proc je bloff u klapky vim zase tak hloupej nejsem, ale priznam pravdu, ze jsem hloupej protoze me nedocvaklo ze ropa ji nema a ze ten tlak motor potrebuje. Videl jsem hodne videji kde tento motor odfukuje jako krava pri razeni, jenze figl bude v tom ze oni delaji nahrazku tohoto ventilu a jedna se pouze o efektovou elektroniku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Ahoj, jsem plný očekávání, jestli ještě dnes na toto někdo odpoví. Když koukám na datum přidání příspěvku...

Taky jsem jeden z těch, co by si rádi poslechli ten zvuk odfouknutí při přeřazení, protože je to prostě pastva pro uši:) Ale taky mám 1.6hdi v 206SW. Je zde někdo, kdo mne odkáže na zmiňovanou náhražku blow off ? efektovou elektroniku? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...