Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

3 roky stáří - jste spokojeni, změnilo se něco ?


Peetan

Recommended Posts

Zdravím všechny majitele, co už budou mít P208 nějaký ten rok a chtěl bych se zeptat, zda pozorují stářím a km nějaké výrazné zhoršení stavu ? Měl jsem už hodně  aut, naposledy před P208 Grande Punto 1,3 JTD, mělo najeto 5x to co P208, ale nemohu přesto, že to byl Ital, říci nic špatného. U P208 jsem si chválil docela tichý a komfortní podvozek (ano proti Grande se mu vůbec nechce do zatáček, na kruháči levá/pravá je katastrofa, ale to přikládám těžšímu HDi než je PureTechu). Nicméně po 40tkm už se mi podvozek nezdá tak tichý, sice je stále bez vůlí, ale už to není ono. Občas mi přijde, že se nějakému synchronu moc nechce, zvukový projev převodovky při brzdění motorem se stal trochu kvílivý, při řazení - a to řadím velmi s citem, s prodlevou, aby si to synchrony stačily pobrat a s jemnou prací spojky- pokud toto neudělám, tak se ozývá docela hlasité klepnutí - buď vůle v kloubech poloosy nebo někde na diferáku - tohle neudělá ani má Xantia Hdi s 350 tis v kožichu :-) Měl jsem hodně Citroenů, některé měly hodně před 300 tkm a mimo spotřebáku žádný problém a nikdy jsem neměl pocit, že jedu s patnácti/dvacetiletou rachotinou. Tak jsem si říkal, že je to prostě PSA -  a že to bude u Peugeotu stejné - buď jiná doba a úspory, nebo jiná kategorie vozidla. Maličko se děsím toho, až bude mít 208 najeto přes 100tkm ….

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...