Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Doporučte venkovní wifi anténu/AP


dzavel

Recommended Posts

Ahoj kluci, prosím o doporučení venkovní antény/AP, s POE, 2,4Ghz stačí když bude i 5Ghz bude líp. Výkon festovní, abych přehlušil blby v okolí. Ideálně všesměr.

+ jeden vnitřní extender abych měl wifi i ve vaně :).  Cenově kolem 1000kč.

Děkuji :super. dzavel

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do interiéru tohle: https://www.i4wifi.cz/MikroTik-RouterBoardy/S-krytem-a-do-racku/Wi-Fi-router-domaci/cAP-ac-AP-Hotspot-2-4-GHz-5-GHz-802-11b-g-n-a-ac-L4.html

Ven třeba tohle: https://www.i4wifi.cz/MikroTik-RouterBoardy/IEEE-802-11ac/RBwAPG-5HacT2HnD-wAP-2-dBi-1x-LAN-802-11b-g-n-a-ac-L4-2-4-a-5-GHz-bila.html

Jen je lepší, když nastaveníudělá někdo, kdo tomu rozumí. A cena je hodně přes limit.

Jinak cesta není být větší blb než ostatní, jak chceš udělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji, interiér vypadá ok, ven taky ok. Zásadní otázka: budou mít stejnou IP adresu na wifi jako na LANu? 

V čem je zádrhel při nastavení? Cena nevadí, když to umí i 5GHz.

Jsem na zahradě a sousední domy jsou dále než můj, ale přesto mám v okolí tolik jiných sítí (se silnějším signálem a bohužel i na všech kanálech), že je prostě budu muset utlouct silou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja bych spis poresil soucasny internet - co mas za router jestli ma WI-FI - jaky ma vykon ma odnimatelnou antenku nebo ne ??
dale jak daleko od routeru se nachazis na zahrade atd..

ja mam nejakeho blbeho TP-linkk s odnimatelnou antenkou a na ni nainstalovanou smerovou antenu pres 3 tluste (40 - 60 cm) zdi a na zahrade chytam wi-fi celkem slusne

jo a jen takove male zpestreni praha staromak
 

wi-fi.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nastavit jako AP chápu, ale mám doma tplinky, které to neumí (mít stejnou IP na wifi i LAN). Koukal jsem na návod, snad to pude.

Teď mám . modem s pevnou anténou. Tplinkem signál dostanu kousek dál, ale nemám kvalitní všesměrovou anténu a sektorem to není ono, navíc to neumí stejnou IP na wifi jako na LANu. 

Takhle kruté jako na staromáku to nemám :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
V ‎08‎.‎09‎.‎2018 at 20:07, Havlicek.Lukas napsal:

no ja bych spis poresil soucasny internet - co mas za router jestli ma WI-FI - jaky ma vykon ma odnimatelnou antenku nebo ne ??
dale jak daleko od routeru se nachazis na zahrade atd..

ja mam nejakeho blbeho TP-linkk s odnimatelnou antenkou a na ni nainstalovanou smerovou antenu pres 3 tluste (40 - 60 cm) zdi a na zahrade chytam wi-fi celkem slusne

jo a jen takove male zpestreni praha staromak
 

wi-fi.jpg

Ahoj,

oba doporucene Mikrotiky jsou OK, jen bych si dal pozor, ze docela dost topi. Na muj vkus opravdu hodne a jsem z toho trosku nervozni. Ne, ze by od toho mělo něco chytnout, ale aby se to samo tak najek neupeklo až přijde zase leto a posviti na to ještě trosku slunicka...

Ovšem tady to bastleni ve smyslu odnimatelne anteny - dame vetsi antenu… Na samote u lesa asi zadny problém nezpůsobíš. Pokud tim ale zacnes rusit nejakeho mistniho poskytovatele, hrozi ti problémy, protože ta externi smerova anténa asi bude mit vetsi vykon nez ta od výrobce, tim presahnes povolene maxima a hrozi ti postihy. Tak jenom opatrne...

T.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...