Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

koupě 406 2,2 hdi


123abc

Recommended Posts

Ahoj všem,

chci se s vámi poradit jako s majiteli čtyřistašestek. Potřebuji druhé auto do rodiny, na dojíždění do práce. 20km tam, 20km zpátky.

Vždycky se mi líbila 406ka v sedanu a teď si jí vlastně můžu na polostarý kolena koupit, ale moje otázka zní, je to rozumná volba? Nemůžu si dovolit se do auta úplně vysypat a zároveň bych chtěl, aby to nebylo pořád v servise.

Vy co jí máte, považujete auto za spolehlivý? Díly jsou k mání?

Děkuju a mějte se fajn

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

406 mám a provozuji 2 sedana i breaka od roku 2009 auto je na díly nenáročný díly jsou za hubičku,motorově  jsem nikdy problém neměl,ale mám benziny s LPG a auta jsem kupoval když měla najeto do 1200000km akorát poslední 406 jsem kupoval se 170000....auta jsou pohodlná,doporučuji netu 2.2 koupit radši 2.0 80 kW je to nesmrtelný motor,všechny 406 v Hdi budou mít objektu zeměkouli a některý 2x,vyplatí se kupovat servisovany auto,ale cena bude 1xvetsi než jepice z bazaru,plno aut je shnilých těm se vyhni, hlavně prahy...

Jedná 406 sedan 2.2hdi se tady v sekci inzerce prodává,mrkni na ni je dražší,ale myslím že by stála za obhlídku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud chceš naftu, doporučím motor typ RHZ 2.0 HDi 80kw, je to nejspolehlivější motor ze všech, co se dávaly do 406tek

jestli ti bude stačit menší výkon, kup i s motorem typ RHY 2.0 HDi 66kw

označení typu motoru je ve VIN, takže zjistíš hned ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2,2HDi je motor ktery spis neodpousti zanedbani udrzby vymeny oleje samotne zachazeni atp.navic na takto kratke vzdalenosti bude trpet vice mene vse od FAPu pocinaje po samotny motor konce.
Mame ho spokojenost je velka ale je fakt ze dostava vse na co si vzpomene :D pokud vyuzivame jeho potencial klidne se vymena oleje udela po 5/6tis bezne do 8/9tis vcetne vsech filtru caa 2tis
Ohrivani si pomahame nezavis.topenim. Dochlazovani turba po jizde je taky spis "ritual" nez bezna praxe a pokud se toto secte podtrhne porovna tak jak zaznelo koupit v rozumnem stavu auto na jezdeni je spsi velky problem.
A jak pise Charlie 1 najit servisovany vuz je podobne jako najit zlatou cihlu - kazdy kdo ma servis. P406| moc dobre vi co ma doma v garazi .... Ale ND a cas nas stejne donuti se jich vzdat a jit do neceho novejsiho ....!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za tri roky jazdi bez poruchy raz som nenatocil koli filtru nafty  a druhykrat vymlatil baterku pri startovani v zime  

ale to som do toho aj nasypa(spojka, chladic vody,klimi , servo-cerpadlo ,lanka rucnej brzdy ,rozvody ,elektroventily  vstreky  podvozkove veci  na vsetko si nespomeniem ale bolo toho dost ,samozrejme nie vsetko bolo nutne ale nebudem sa vozit na polovraku)l, riesilo sa aj par veci ako spatne starty v zime  

jazdim prevazne kratke trasy a neni problem 

ale mam 2.0 hdi 

2.2 je trosku prekomplikovany motor   citlivejsie rozvody koli vacke navyse ,  same klapky a podobne ale to uz bude asi davno vyhadzane z tych aut 

pokial mas na mysli bazarove diely tak ano tych motorov bolo pomenej a tachsie sa zhanaju 

na 2.0 hdi zozenies v pohode tych motorov bolo asi najviac  v roznych modeloch  peugeot citroen fiat 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Nevím, jestli není pozdě na reakci, ale taky přidám trošku ze svých zkušeností. Na 2,2HDi už jezdím přes 7 let a ve třech autech ( 2x 406 a jednou C8), kromě vadnýho vysokotlakýho čerpadla na C8 jsou ty motory uplně v poho. Dávám jim to, co potřebují a jezdím pořád :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...