Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Záruční prohlídky


Recommended Posts

Řeším problém.Blíží se termín 1.záruční prohlídky mé 2008.Záruka na vozidlo je 5 roků.Na autě nejsou žádné problémy.Je nutná pouze výměna motorového oleje a další úkony 1.záruční

prohlídky.Musím tuto prohlídku absolvovat v atorizovaném servisu,nebo mohu jet k neautorizovanému Nečasovi,ke kterému jezdím roky s dalšími auty a mám k němu důvěru.Nepříjdu tím

o záruku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to máš se zárukou na prorezivění karoserie (existuje-li to u žabožroutů vůbec)? Tam bývá podmínkou právě pravidelná prohlídka v autorizáku. Na druhou stranu - asi to nikdy prorezivět v záruce nemůže, to by musely být díry skrz ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na tu prohlídku může jezdit do autorizáku, nemá vlastně se zárukou na zbytek auta nic společného, je to popsáno v servisní knížce, záruka na korozi bývá 10-12 let, ale musí absolvovat všechny prohlídky, které jsou placené :), takže si případnou výměnu dílů vlasně zaplatí sám :(--mají to frantíci dobře vymyšlené :D

ale mají to tak všechny značky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

zdravím,

auto je sice teprve na cestě(5008), ale mě by zajímala otázka garančních prohlídek a servisu....myslím, že jsem někde četl, že prodloužený záruky jsou podmiňovány tím,že se musí dodržet prohlídky a hlavně u nich v peugeotu a u některých značek je to pak i celkově dražší.....já přemýšlím, že bych se na pětiletou vykašlal, moc nevěřím,že se to vyplatí a nechal bych jen tu ze zákona na dva roky....a je to tak, že tím pádem můžu dělat 1.garančku a i ostatní kdekoliv v servisu a nic tím neztrácím?mám na vesnici ověřeného servisáka,kterému věřím....díky moc s pozdravem db

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bardard

ten servisman u vás na vesnici musí mít ale certifikát, že může garanční prohlídky provádět -- tzn., že má odpovídající zázemí..., takže se ho poptej a požaduj předložení dokumentů..., až pak k němu můžeš jezdit s autem na garance a servis, aniž bys ztratil záruku atd., protože nějaký Lojza garážník vypisovat servisní knížku nemůže, to dá rozum...:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Mně se u staré 308 pětiletá záruka +/- vyplatila, měnili mně po více než dvou letech chladič, omezovač dveří a mám pocit, že ještě něco.

U nové 308 jsem platil za první servisku (výměna oleje) nějakých 3600Kč. Není to zadarmo, na druhou stranu v standardním neznačkovém servise si za to těch 2000-2500Kč řeknou taky. V ceně auta mám pětiletou záruku a kvůli ušetřeným pár tisícům se o ni nepřipravím. Tedy (pozdní) odpověď Petrovi 68 - ano, servisem u Nečase ses připravil o 3 roky záruky. Bloková výjimka platí jen pro zákonnou záruční dobu. Proto se taky těmhle prodlouženým zárukám říká Optiway, Kia záruka a podobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jsou dva pisatelé a dvě situace:

- Petr 68 píše, že už má předplaceno. Na to jsem neodpovídal. Já to dělám tak, že abych se nedohadoval se servisem, zda záruka platí, nebo ne, tak si 5 let nepřiplácím (jen zákonné 2 roky) a v době záruky ty dva roky jezdím jen do autorizovaného servisu. Sice mi z nich občas tečou nervy, ale to se musí vydržet.

- bardad se ptá, zda si má předplatit. Já jsem odpovídal na tento případ, že neradím si předplatit.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Vracím se k tematu.Auto jsem koupil v akci se slevou s doplňky zdarma.Byla to vyhřívaná sedadla,couvací kamera a čidla atd.

Mimo jiné i prodloužená záruka na 5 let.Nejdelší odstavec ve smlouvě je co všechno je z této záruky vyjmuto.Hlavně jdo o to,

abych jezdil 5 let do předraženého autorizovaného servisu.Tím,že jsem jel na 1.garančku k Nečasovi jsem nesplnil podmínky

a mám záruku jen 2 roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve smlouvě je 16 bodů,kdy je plnění vyloučeno.Jde především o výměnu dílů,které podléhají běžnému

opotřebení.Zde se dá schovat praktícky vše.Vyjmenována je brzdová soustava,spojka,tlumiče,autobaterie,

kola s pneumatikami,stěrače,elektrické články,vibrace a hluky související s provozem vozidla,změny stavu

jako např.vyblednutí barvy,zhoršení nebo deformace dílů v důsledku jejich stárnutí a pod.Není nárok na

náhradní vozidlo ani náhrady a výdaje nebo pojistnou spoluúčast.Neplatí na seřizování např.geometrie

přední nápravy,dveří atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...