Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bluetooth, nastavit hlasitost odchozího hovoru?


P607Olda

Recommended Posts

Jedná se o mobil NOKIA 6303i, a Jumpy z roku 2012, vybavený rádiem s Bluetooth, viz obr.

Dotaz: když řidič mluví, druhý účastník ho slyší slabě. Dá se hlasitost v tomto směru nějak nastavit?

V opačném směru, tedy druhý účastník mluví a řidič poslouchá, je hlasitost OK a dá se nastavit knoflíkem.

 

16.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim.

Prosim o radu,nejde mi sparovat s timhle radiem telefon,respektive nenalezne vozidlo. V menu najedu na blutooth ale nejde mi potvrdit nic,jen pohybovat sipkama v menu. Nejde vlizt do nastaveni a cokoliv delat,jen v bt. Diky za tipy. V manualu pisou ze musi vuz stat aby sel naparovat. Nejde tak ani tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem podobný problém.Manželčin telefon se spároval bez problému a můj nic.Po dotaze v opravně mobilů jsem se dozvěděl,že starší tipy spárovat nejdou.Koupil jsem

nového SAMSUNGA a je po problému.Zkus spárovat jiný kus a uvidíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ještě není hotovo, ale nové informace:

Bluetooth je řešen přídavným modulem, který je přes USB připojen k rádiu. Záměna samotného mikrofonu nepomohla. Chystám se zaměnit ten modul, mezi dvěmy auty, na zkoušku. Diagnostika tento modul nedovedla parametrizovat. Možná zkusit jinou diagnostiku, anebo je modul vadný, anebo vada na kabeláži od mikrofonu.

Až budu vědět, dám další informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ve středu s tím jedu do servisu. Zkusíme prohodit ten modul s jiným autem. Má připojení přes USB, takže teoreticky by se mohl připojit k notebooku a po vyhledání ovladačů by snad šel parametrizovat, tedy nastavit hlasitost.

Koupit se dá, ale stojí asi 5800 Kč.

U Jumpy i Scudo je tento modul umístěn nad rádiem, přesně za tím konektorem AUX. Tedy z pohledu auta před tím konektorem.

Výsledek napíšu.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výsledek je zatím nulový.

Náš Jumpy nemá tento modul (ačkoli podle serviceboxu má mít) a je tam rádio RD45, které jej má vestavěný, protože signál od mikrofonu vede přímo do rádia (piny 3 a 9), kontrolováno ohmmetrem.

Proto jsme taky nemohli vyzkoušet záměnu s mou 5008, protože 5008 má jiný typ rádia (RD4?). Jumpy je r.v. 2012 a 5008 je r.v. 2010.

Namísto mikrofonu jsme taky do rádia pouštěli přes kondenzátory hudební signál z Samsungu, tedy úroveň asi 0,5 V, a odchozí signál byl přesto slabý.

Buďto zkusím půjčit, nebo koupit jiné rádio...

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem zjistil ze moje radio nema druhe usb,vlastne ani jedno. Vse jede jen pres ten modul a ten je nefunkcni a navic na radiu nejede ani aux,takze to prdim a radsi koupim u cinana nejake s velkym lcd a couvaci kamerou. A vyjde to max na polovinu ceny toho modulu a jeste to bude bez drbacky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem byl na konzultaci u značkového prodejce.

RD45 měly tuto výrobní závadu, v záruce je měnili bezplatně. Od určitého výrobního čísla, nebo od určité verze SW se dá SW přehrát, před touto verzí musí rádio do opravy, ale s nejistým výsledkem. Prý existuje nějaká opravna ve F-M, odhadovaná cena 1500 až 3000. Tak zatím přemýšlím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...