Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1,4 vti vodní pumpa teče


zingali

Recommended Posts

Objednal jsem pumpu SKF,  chystám se na výměnu, ale moc se mi do toho nechce. Je možná výměna po sundání plastového podběhu? Je tam i potom málo místa. Dostanu se k té pohonné kladce, případně jak jí povolit ten mechanismus - stačí vytáhnout pásku? Prosím o radu z praxe a děkuji pěkně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po důkladné prohlídce - tohle dělat nebudu, auto půjde do servisu. Všechno natěsnaný a tam kam by se dalo dosáhnout pro jistotu vede svazek kabelů v chráničce... Musel by se uvolnit a posunout dolů motor. Zkusil jsem to - podložen heverem na olejové vaně, ale neodvážil jsem se vyndat šrouby silentbloku abych je pak trefil zpět, takže motor klesnul málo. Vypadá to, že pumpa teče přes těsnění, ne kolem hřídele. Že by další upečená gumička? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 roky později...
  • O 3 týdny později...

Tak to máš velmi slušnou cenu za servis. Mě v neutorizovanych servisech si říkali pouze za práci  1400 do 1800,-. Nakonec jsem se výměny pustil sám. V důsledku nic složitého to není. V rámci výměny pumpy jsem vyměnil drážkovaný řemen a třecí kladku k vodní pumpě (ložisko už melo vůli).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...