Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Životnost P807 2.0 HDi


raa

Recommended Posts

BTW. shodou okolností jsem tuhle na nyxu komusi, kdo sháněl auto na tři dětský sedačky poslal odkaz na jinou 807 v Drásově (automat, 120 kW, celkem naložená, ale už dost najeto a asi bez rozumě doložený historie, podle fotek docela pěkná) a on tam jel, zalíbilo se mu a  koupil to.. teda.. to myslím byla zrovna C8 myslím.. jiný auto tam zrovna neměli, teď zas mají... 

Honza

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@filoyof012000Jo to myslím byla ta 120 kW C8 v automatu a i v kůži - měla asi 220k najeto a stála asi 220k...
No s ColorCars už jsem volal - opravili se, že jsem měl pravdu že se to mění celé a prý to i udělali - resp udělal to ten pán, který ta auta má u nich v komisi (Auto Mužík) což je tak trochu divný, že vlastně je to pod záštitou ColorCars ale vlastně to nedělá color cars. Další věc - u nich se na servis čeká klidně 3 týdny a ještě to mám k nim 60km. Takže dávat auto k nim tak odtahovka 60km už asi není z povinného ručení zdarma + 3 týdny bez auta...
Řekli mi, ať přijedu s tím vadným termostatem a oni mi ho vymění, nechal jsem si poslat fakturu kde to mají a dali tam nějaký aftermarket, co stál cca 600 Kč - takže tam asi ani jezdit nebudu, protože už to mám vyměněné za originál a nafta tam a zpátky mě pomalu vyjde min. na půlku ceny toho neoriginálního termostatu - holt zvláštní je, jak to tam namontovali, že to ruplo po 2 měsících...

V AutoPortu mě vzali hned, auto jsem přivezl v úterý večer a v pátek dopoledne to měli. Ten prasklý díl s termostatem mi dokonce našli a dneska jsem si ho u nich vyzvedl, dolili i trochu kapaliny - kde jsem se zase zapomněl zeptat, která to přesně je, neb v manuálu se to nepíše a na internetu jsem asi špatně hledal, ta kapalina je zelená a když jsem tam volal už to zvedl jiný technik a říkal něco o barvách a o G12, takže to se tam leje? Co koukám na internetu tak se dá koupit v různých barvách...

Co se týče ale toho hlášení, že není kapalina, tak u mě neřvalo teda vůbec nic a to mám ten velký středový display... a v autoportu mi řekli, že tam kapalina fakt skoro žádná už nebyla. Ten samý člověk (jiný, než se mnou řešil opravu toho termostatu), kterého jsem se ptal po telefonu na typ kapaliny pak říkal, že to skutečně nězahlásí nic, že bych prostě zadřel motor a konečná... tak jsem z toho zmaten.

Celkem by mě i zajímalo, co znamenají zprávy z diagnostiky jako 

image.png.16b4a4ebd267abba1eb7cf359ce3999c.png

či

image.png.76e526032ad353561880aeade7c5f6be.png

Upraveno uživatelem sam_217
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sam_217 Hmmm... no Auto Mužík je v těch serviskách obvykle... jaký spolu mají vztah netuším. 

Ano, ta C8, černá, kůže, automat, cca 220 najeto. 

Tu chybu v diag ti měl asi odhalit ten poradce, co tam s tebou byl ne... 

PSA používá kapalinu G33 Glysantin tuhle https://www.citroeny.eu/chladici-kapaliny/originalni-nemrznouci-kapalina-citroen-peugeot-g33-1l-koncentrat-chladici-kapalina-psa-modrozelena-glysantin-g33.html Prvonáplň je čirá, ale výměny nebo dolití je tahle a ta je pak modrozelená. 

Kelly a spol ale udávají většinou normálně růžovou G12, nejsem si ale moc jistý, jestli to jde míchat.  Pak je zelený Fridex G48 ale ten tam IMHO nepatří, i když na první pohled je stejně barevný. Já si kdysi na Citroeny.cz objednal kanystřík ty G33, když jsem v původním potřeboval doplnit. 

Mimochodem, ten aftermarket za 600 byl fakt dost levnej, když mrkneš na ty URL, to je tu celkem oblibený eshop a ceny má obecne docela dobrý a za ty prahy tam je snad ten nejlevnější dotupný. Kolik to stálo v tom Autoportu? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@filoyof012000Dali mi tam originální díl, stál 1600,- a to jsem prý měl 25% slevu.

Ohledně té diag, poptám se ještě, ale nějak mi k tomu nic neřekli, jen to, že jsou tam "běžné drobnosti", zní to ale podivně "počítač přítomný ve vozidle, ale nakonfigurovaný jako nepřítomný"...

EDIT: Tak ohledně té konfigurace počítače, prý to stálo nejspíš při té diagnostice v garáži s plechovou střechou / nemělo GPS signál, protože to má GPS modul a diagnostika to vyhodnotila jako nepřítomný

To první - hlášení U1213 prý neřešit, pokud nesvítí kontrolka ABS nebo ESP pak je to "softwarová chyba" kterou nemá smysl řešit.

Upraveno uživatelem sam_217
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...