Přejít na obsah
pažout.307

1.6 vti 5FW Výpadky spalování na 3. válci

Recommended Posts

To jsem napsal jenom pro zajímavost, jinak se s nějakými tisícinami při servisu nikdo nezabývá, docela by mně ale zajímalo, jak měří to otevření ventilu. Toto je určitě to, co by bylo potřeba zjistit, aby se dala vyloučit chyba nedostatečného otevření ventilu. Možná by šlo zjistit otevření úchylkoměrem při natlakovaných hydroštelech s nějakým pomocníkem co bude točit motorem, ale to jsem zatím nezkoušel, takže nevím. Když sleduješ ty ruské weby, je tam jeden, kde se výpadek spalování na třetím válci vyřešil právě podložením hydroštelů podložkou 0,2 mm.  A podle řeči se předtím motor testoval na nějaké zkušebně kde byl zjištěn nedostatek vzduchu pro zapálení směsi.  

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Přemýšlel jsem, že by se hydroštely nastavili na minimální rozpětí všechny a složil by se celej valvetronik. Nebo si udělat vlastní válečky místo hydroštelů s přesným polovičním zdvihem hydroštelů. Pak to změřit na všech ventilech hodinkama/spárovkama. Těch 0,3/0,2 resp. desetiny už je měřitelné. Měli by ukazovat každopádně všechny steně. Nevim, jestli existuje vůbec nějakej manual k seštelování od Peugeotu. Mám pocit, že se to po modernu neopravuje a musíš si koupit celek seštelovanej z fabriky. Zatim jsem to nikde neviděl. Ani vahadla se západkama nemají v SB určený rozměr- jaký rozměr, z Class 1-5 se dozvíme akorád to, že je několik druhů a zespod má každý díl právě toto číslo. Jak jsi psal, nesmí se to přehodit, dodávám, že jde jen o sací část. Západky na výfuku jsou jen jedno číslo, jeden unifikovaný díl.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No právě že se to neopravuje, tak přemýšlím zhruba stejně, jak se jednoduše dostat k tomu změření. Ideální by samozřejmě bylo, dát všechny hydroštely nové a pak proměřit úchylkoměrem délku zdvihu a případné rozdíly mezi jednotlivými válci srovnat. Pochybuji, že by to šlo nějakým prohazováním mezivahadel a západek udělat, tam jsou příliš malé rozdíly, takže jedině zbrousit nebo podložit. Tohle by šlo udělat i se starými hydroštely jak píšeš, ale napřed bych je proměřil mikrometrem, jestli jsou všechny stejně vysoké +- nějaká setina nehraje roli. Ono je asi jedno nakolik se ventily otevřou, důležité bude aby to bylo zhruba stejně na všech válcích.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Postupně shraňuju poznatky a jakmile budou opravený sedla, tak začnu přemýšlet nad technologií kontroly/nastavení valvetroniku. Co potřebujeme zjistit je:

-jak se liší jednotlivé Class 1-5 (předpokládám bude rozdíl jen v průměru rolny)

-kolik je min a max zdvih hydroštelů (rozdělám, vyčistím a bude z toho aspoň další návod zde na čištění hydroštelů); 

protože nové hydroštely ti moc nepomůžou, oni je můžou plnit olejem a nebo nemusí a hlavně to moc nejde udržet ve stejných mezích- musel by být hermeticky uzavřen

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak se snaž a ať se zadaří. S těmi třídami je to asi tak, že se to třídí podle přesnosti výroby, nikoli že by to byl úmyslně jiný rozměr, takže s tím nemá smysl se zabývat. Problém může být po opravě sedla, aby byla ve stejné úrovni s těmi starými, ale to se dá změřit a upravit. Jinak rozdíl v otevření ventilů smí být maximálně 10% a rozsah je od 0,3 - 9,7 mm. při maximálním natočení excentru.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek