Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P208 - příručka - které fičury platí pro můj konkrétní vůz?


rgr

Recommended Posts

Ahoj vespolek.

Jsem tady nový (a v oblasi aut jsem spíš neználek, než znalec). Čerstvě jsem majitelem lehce ojetého P208 1.2 i VTi 2016 5dveř manuál, téměř v základní výbavě.

A potřeboval bych mnoho rad a odpovědí :)

 

Snažím se zjistit co všechno Pažoutek umí. A když RTFM (čtu ten zas.manuál), plete mne, že Manuál (neboli Příručka uživatele) je napsaný obecně pro všechny výbavy od základní po nejvyšší bez rozlišení

a u některých fičur nevím jestli je můj vůz umí nebo neumí. U některých je aspoň napsáno "podle verze" ale u některých není ani to.

 

Jak například poznám jestli můj vůz umí:

- rozjezd do svahu - při rozjezdu do svahu auto samo 2s "podrží brzdu"

- přisvicování do zatáčky - při rychlosti do 40km/h a blinkru nebo natočení volantu jedno mlhové světlo přisvítí "do zatáčky"

- alarm - když nemám na panelu příslušné tlačítko, tak asi alarm nemám

- odmlžování odmrazování zrcátek

- stěrač úměrně rychlosti vozidla

- automatické rozsvícení 4 blikačů při prudkém brždění

- ABS doufám mám

- CDS/ASR - to je jediné tlačítko (ze 6 možných), které na panel mám, tak CDS snad mám

- kolik mám airbagů - čelní, boční, hlavové?

- vím, že umí navrhovat/doporučovat řadit vyšší kvalt ale nevím jestli doporučuje i PODŘADIT dolů

- kam se mi schoval údaj o "dojezdu" podle stavu nádrže. Viděl jsem ho ale teď ho zas nemůžu najít. Nebo si to pletu se služebním Rapidem a na mém Pažoutkovi tento údaj nemám? Snad jsem ho nezrušil aktualizací firmwaru.

-  umí nastavení hodin podle RDS? Staré hloupé autoradio umělo automaticky seřídit hodiny podle RDS. Umí to Pažout na obrovském chytrém dotykovém displeji? (I když bez navigace a bez MirorLinku až tak chytrý není :) )

 

 

 

při čtení Manuálu si vždy říkám co chci ještě vyzkoušet a pak na to v autě nevzpomenu :) 

tak si to tady vypíšu:

- automatické zavření oken při zamčení vozu - přidržením ovladače zamčení

- nadstandartní zamykání - zamknout a do 5sec znovu zamknout

- nastavit - vypnout automatické zamykání dveří za jízdy

- podívat se jestli mám vyhřívání sedadel (asi ne)

- zapnutí parkovacích světel

- nastavení sklon světel

- nastavit výšku bezp.pásu

- rozjezd bez plynu, pomalá jízda bez plynu

- tempomat a omezovač  - už jsem něco zkoušel, ale zatím jezdím jen krátké trasy, tak nebyl čas

 

 

a na co se chci poptat v autoriz.servisu:

- kolik klíčů k autu vydali. Já dostal jen 1 s dálkovým ovladačem a 1 mechanický (bez dálkového)

- seřídit ručku, zdá se mi být dost dlouhá (zabírá až nahoře)

 

 

 

Jestli něco z toho víte a poradíte, tak budu rád.

Díky

 

Upraveno uživatelem rgr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak například poznám jestli můj vůz umí:

- rozjezd do svahu - při rozjezdu do svahu auto samo 2s "podrží brzdu" - Až pojedeš do kopce, sešlapni spojku a zabrzdi, zařaď 1 a pusť brzdu, pokud auto ihned bude couvat tak toto nemáš, pokud 2 sec. stojí a až pote se rozjede tak máš.

- přisvicování do zatáčky - při rychlosti do 40km/h a blinkru nebo natočení volantu jedno mlhové světlo přisvítí "do zatáčky" - Tak to by se musel někdo podívat když jedeš, pokud to sám nevidíš na silnici.

- alarm - když nemám na panelu příslušné tlačítko, tak asi alarm nemám - Alarm nejspíše nemáš

- odmlžování odmrazování zrcátek - Nejspíš máš, sepne se s vyhříváním zadního okna

- stěrač úměrně rychlosti vozidla - Ano, funguje to s cyklovačem, s normalním stíráním jsem si nevšimnul.

- automatické rozsvícení 4 blikačů při prudkém brždění - Vyzkoušej, u naši 208 jsem to nezkoušel, ale moje 207 to má.

- ABS doufám mám - Nejspíše ano, zabrzdi na mokré vozovce nebo na písku, bude ti klepat pedál

- CDS/ASR - to je jediné tlačítko (ze 6 možných), které na panel mám, tak CDS snad mám - pokud je tam tlačitko tak snad ano

- kolik mám airbagů - čelní, boční, hlavové? - Da se zjistit podle VIN ve vlakně Zjištění výbavy, ostatně všechno tohle by tam mělo být

- vím, že umí navrhovat/doporučovat řadit vyšší kvalt ale nevím jestli doporučuje i PODŘADIT dolů - Myslim že ano, ale jistej si nejsem, řadim podle sebe a na tohle nekoukam.

- kam se mi schoval údaj o "dojezdu" podle stavu nádrže. Viděl jsem ho ale teď ho zas nemůžu najít. Nebo si to pletu se služebním Rapidem a na mém Pažoutkovi tento údaj nemám? Snad jsem ho nezrušil aktualizací firmwaru. - Stiskni konec pravé páčky několikrát, přepina tři obrazovky, 2x počitadla, a 1x aktualní stav

-  umí nastavení hodin podle RDS? Staré hloupé autoradio umělo automaticky seřídit hodiny podle RDS. Umí to Pažout na obrovském chytrém dotykovém displeji? (I když bez navigace a bez MirorLinku až tak chytrý není :) ) - Neumí

 

 

 

při čtení Manuálu si vždy říkám co chci ještě vyzkoušet a pak na to v autě nevzpomenu :) 

tak si to tady vypíšu:

- automatické zavření oken při zamčení vozu - přidržením ovladače zamčení - Naše to neumí

- nadstandartní zamykání - zamknout a do 5sec znovu zamknout - Naše to neumí

- nastavit - vypnout automatické zamykání dveří za jízdy - Podržením tlačítka zamykání v autě na středové konzoli, nebo v nastavení.

- podívat se jestli mám vyhřívání sedadel (asi ne) - Měl by jsi u sedadel kolečka regulace

- zapnutí parkovacích světel - otočení levé páčky o jeden stupeň

- nastavení sklon světel - vlevo pod volantem

- nastavit výšku bezp.pásu - Držák pasu zvedneš nahoru/dolů, je tam pojistka ke stisknutí

- rozjezd bez plynu, pomalá jízda bez plynu - Jde to, auto si přidává samo

- tempomat a omezovač  - už jsem něco zkoušel, ale zatím jezdím jen krátké trasy, tak nebyl čas - Jednoduchý, návykový

 

Všechno beru podle naší 208, ale mame 2016, takže to bez z rezervou, muže to být i jinak. Mame navic couvací kameru, ale jinak vybava takovej zaklad, ale vyhřev sedaček mame.

Klíče jsme k novemu auto dostali dva jak pišeš.

Kdyžtak využij vlákno "Zjištění výbavy podle VIN"

https://www.peugeot-club.com/topic/113265-zjisteni-vybavy-podle-vin/

 

 

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...