Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zimní kola bez snímačů tlaku, bude to něco hlásit?


Reky

Recommended Posts

To kecají. Pokud je tam svolávačka, tak to musí vědět i zde. To stejný je ze servisní historii. Pokud auto jezdilo na servis do značkového servisu, tak v ČR to budou vědět. Vždyť místní členové co mají vstup do placené sekce to taky zjistí v serviceboxu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl v LionCaru a pohoda, podle VIN zjistil 2 svolavacky a rovnou je udelal i se zimni prohlidkou..  jen mi po ranu hlasi palubak zavadu: SERVIS - zavada motoru ihned jedte do servisu.. a nic nenasli.

Zadna zavada nikde nezapsana...  tak mi poradil dobit baterku. To jse udelal ale nepomohlo :(.  Takze bude dalsi navsteva... protoze to udelalo pred servisem ( prehrali soft.motoru v ramci svolavacky ) a dela to i po nem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Ahoj, mám objednaného Peugeot 308SW, měl by dorazit do konce dubna. Čtu tady, že některá auta mají přímé a některá nepřímé měření tlaku v pneumatikách. Je mi to divné, to jako montují, co jim zrovna padne pod ruku? Nebo se to dá už předem, dle objednávky vyčíst?

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnešní auta už by neměla mít ventilky s čidlem ale kontrolu pomocí ESP, tedy nepřímou detekci.

Není to jak jim to padne pod ruku, ale od jistého data už se čidla nemontují.

Pokud už máš VIN tak ti to tady mužou zkouknout pokud už bude v databázi

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Do teď jsem si myslel, že nepřímá detekce poklesu tlaku v pneumatikách s lokalizací znamená, že je nějakým jiným způsobem zajištěno označení problémové pneu. Někde jsem asi chytil pomalý defekt, auto hlásilo zkontrolovat tlak, ale svítí mí všechny 4 kola i když problém byl jen s pravým zadním. Jak to tedy je?

Díky


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud hlasi vsechny 4 je to zpusobeno prave tim pomalym unikem
u Skodovky to dela taky (pritom si pamatuju ze vzdy to ukazovalo jen tu prazdnou)
proto se musi skontrolovat vsechny (je mozne ze jedno z dalsich kol je taky lehce mimo toleranci)

ono to muze byt zpusobeno i teplotama co jsou ted venku v lete to prave ukazovalo jen jednu
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsou v kolech snimače tak to hlásí které kolo, ale taky nemusí, naše Suzuki Swift jen pipne a rozsvítí kontrolku i když snimače má. Prý určení kola je až ve vyšší výbavě.

Pokud snimače nejsou a měří to podle ESP, napiše to jen že maš zkontrolovat tlak, které kolo je měkký ti to neřekne. To jsme měli ve 208

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono ty snímače v kolech toho umí trochu víc, než detekce z ESP.  Akorát se mi nepodařilo zjistit, jestli to PSA auta k něčemu používají. Kromě stavu OK, podhuštění a defektu konkrétního kola ty snímače , pokud se nepletu - a je to vidět i na diagnostice , posílají teplotu, zrychlení, hodnotu tlaku a možná i další údaje, na teré si nevzpomenu. Škoda , že tlak a teplota nejde zobrazit na RTx.

 Nová 508 a 5008 jako nejvyšší modely to mají jak?

Upraveno uživatelem Agrafik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prave ze na tom kole mam rezervu - to samy kolo co na litakach jen je na plechu 16" 205/55 tusim
nedofukoval sem - nekontroloval sem kolik ma tejden to drzelo hubu - vcera cestou do prahy na letiste rychlosti lehce mimo dalnicni limit se mi to rozsvitilo
neresil sem na letisti sem to resetoval a cesta domu v podobnych limitech bezproblemu

asi nejaky sotek na ABS cidlu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...