Přejít na obsah
Reky

zimní kola bez snímačů tlaku, bude to něco hlásit?

Recommended Posts

Vážení kolegové, chci se zeptat zda mi bude auto neustále hlásit nějakou chybu, pokud na zimu použiju kola s obyčejnými ventilky bez snímačů tlaku.

Děkuji za odpovědi.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Snímače tlaku tam nejspíš nejsou, takže bude stačit po výměně udělat reset. A jinak, když si dáš práci a pohledáš tady na fo'ru, tak k tomu najdeš všemožné informace. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Na 307ce to po ujetí asi 40 km pípne a vyskočí hláška, ale zase zhasne a je klid, na 3008ce (suv) co má otec to pré nehlásí nic, takže de asi vo to, jestli máš starou nebo novou 308.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Na staré 308 jsem snímání tlaku neměl, na nové je to řešené porovnáváním otáček kol přes senzory ABS - takže snímače ve ventilkách nejsou.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Samozřejmě 100% to zjistíš leda dle VIN v service boxu nebo přímo v servisu, ale ročník 2017 (před faceliftem) to má řešené přes ABS a pochybuju, že by to bylo u ročníku 2015 jinak.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak kdyby se někomu chtělo a měl tu možnost, koukněte mi na to prosím: VF3LC9HCGFS046328. Zároveň když už v tom budete, dá se zjistit, zda má tento vůz Eolys či něco podobného? Mám najeto 120 000km a ještě jsem žádné aditivum nedoplňoval. Děkuji moc

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ventilky máš obyčejné, takže sledování tlaku je přes ABS. Zajeď (zavolej) si ale do nějakého Peugeot servisu. Auto čeká na svolávačku, která u něj ještě nebyla provedena :myslim  Jedná se o napínací kladku.
Tam si pak můžeš rovnou nechat přes diag zkontrolovat hladiny aditiv (motor je dle SB Euro 5, i když už se systémem S&S) ;) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdar chlapi, můžete mi někdo mrknout na VIN:VF34HRHF8AS140297, jak je řešené hlídání tlaku vzduchu? Pořídil jsem si 308SW a začínám hledat nějaký zimní obutí :)Díky.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Reky taky nepřímá detekce bez snímačů v kolech (můžete to zjistit tak , že máte v menu pal. počítače kolonku reset tlaku pneu nebo tlačítko se symbolem pneu)

Tak Laďa byl rychlejší :D

Upraveno uživatelem jarokare

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku