Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Který motor - 5008 SUV


fidoficator

Recommended Posts

Zdravím,

zvažuji koupi, ale nevím který motor. Nájezd roční je cca 40 000 km, hlavně dálnice, takže diesel. Osobně jsem si projel 2.0 HDI EAT a ten by super.

Nicméně ten je pouze s nejvyšší výbavou, což je dost peněz. S Allure nyní v nabídce pouze 1.5 HDI 96 kw. Uvažuji o automatu.

Je tento motor dostatečně silný, aby dal tomuhle velkému autu dynamiku?

Děkuji za názory, ideálně vlastní zkušenosti.

Filip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak dnes som bol aj ja na skušobnej jazde. Nemali 5008 ako predvádzacie auto, ale 308 a motorm 1,5 HDi a EaT8. Túto motorizáciu chcem do 5008 tak som to skúsil. S automatom som doteraz intenzívne nejazdil, len občas v robote, ale som milo prekvapený. Radenie pri normalnej jazde nie je skoro vôbec cítiť. Pri predbiehaní a plnom zašlapnutí plynu auto podradilo aj o 3 stupne a nemal som pocit, že by to trvalo dlho. Pri kľudnej jazde sa otáčky pohybovali od 1500 do 2100. 

Dojmy : Plná spokojnosť, príjemná jazda.

Keďže som bol rozhodnutý kúpiť 5008 bolo rozhodnuté. Auto je nakonfigurované, objednané a lehota dodania 15.11.2018. Prvé dojmy potom oznámim. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak prajem jednak aby to čakanie čím skôr prešlo, my čakáme od konca júla na 3008, predpokladaný termín v polovici októbra, ale podľa slov predajcu možno do konca septembra. Potom prajem veľa šťastných kilometrov bez poruchy a užívanie si pohodlného autíčka :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zkušební jízda byla nakonec s 1.6 BlueHDI 120k EAT6 a přesvědčilo mě to. Navíc byla v Ostravě skladovka se slušnou slevou a pěknou výbavou, tak už je doma :)

Motor je dle mě na pohodu. Většinu času jezdím sám nebo ve dvou. Plně naložené jsem to ještě neměl, ale čekám, že ta dynamika tam nebude bůh ví jaká. Nicméně když jedu sám a někde mimo obec a zapnu režim sport, tak je s tím i docela sranda, jakou bych u tohoto auta nečekal :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...