Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Otáčkoměr


mikraf

Recommended Posts

Vstupní údaje o autě si pohlídej, při koupi.

- pokud by se vyskytl origo německý TP, rychle si ho vyfoť, může se hodit

- na štítkách v motoru, ve dveřích, anebo v servisní knížce najdi údaje o výměnách oleje, rozvodového řemene, filtrů.

- podle inzerátu má najeto 118000, tak doufám, že tam nebude štítek, že olej byl předem vyměněn při 180000:D

- interval oleje je 20000 nebo 15000 nebo dva roky, vč. filtru oleje

- filtr vzduchu interval 40 až 60 t., podle stavu zašpinění

- filtr pylu 40 t, nebo jednou ročně, podle choulostivosti pasažéra

- já nechávám měnit i olej v převodovce po 60 000, stojí to asi 600 Kč

- rozvody interval asi 120000 anebo 10 let. Nepodceňuj, pokud není úplná jistota, tak nechej preventivně vyměnit. Kdyby řemen praskl a potkaly se ventily a písty, tak je to na nový motor (10 až 15 t. Kč)

 

Zimní kola ti asi nedají, obvykle si je bazar prodá bokem. Ale zkus je vyloudit, z Německa je skoro určitě obdrželi, ale zatajili. Zkus to uhrát namísto toho otáčkoměru.

Pokud nedají kola, tak disky levně koupíš tady v inzerci, anebo na Bazoši, a pneu kup nové Barum Polaris 5.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Serviska bude v němčině. Pokud nebude k dispozici, tak je auto asi stočené, to už překousni bez poznámek - stejně nic neuhádáš.

Rozvodový řemen se řekne Zahnriemen nebo Steuerriemen, vzhledem k roku výroby 2000 měl být vyměněn v roce 2010.

V případě časového intervalu se mění jen řemen, v případě dosažení kilometrů se mění sada, nevím přesně co obsahuje, asi s napínací a vodicí kladkou, sada je dražší.

Vodní pumpa (1000 Kč) - teď neřeknu, jestli  se má měnit i po 10 letech, ale po proběhu kilometrů určitě, kdo ji nevyměnil, je trouba, protože do roka začne téct a práce se musí dělat znovu.

Odhad cen? Teď mají v servise dovolenou, takže tam nemohu zavolat o přesný údaj, ale odhad:

- samotný řemen 1200

- sada včetně řemene 3000

- pumpa vodní 1000

- práce např. 4 hodiny po 460 je 1840

celkem odhad 3000+1000+1840=5840

Odhad je hrubý, odborníci mohou doplnit, změnit.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pdle VIN se dají zjistit Charakteristiky vozidla, tedy výbava. Je to taky užitečné, např. kód barvy. Pokud bys byla platící člen, dá se podle VIN zjistit servisní historie - snad to v Německu řádně zapisoval do společné databáze - a tedy proběh kilometrů v průběhu servisování v autorizovaných servisech. Zda to opravdu za 18 let najelo jen 118000 km, anebo to na počátku rajzovalo víc a pak nastal reset...

VIN VF32AKFXF41095593

Charakteristiky v příloze

Charakteristiky vozidla.pdf

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to má český technický průkaz, tak to bude v něm napsané. Na první stránce jak jsou ÚŘEDNÍ ZÁZNAMY mám uvedeno - zaplacen poplatek na podporu sběru a využití autovraků. Pokud to tam není napsané nebo není vystaven český technický průkaz, tak budeš muset tento poplatek zaplatit.  Mělo by to být 3000,-Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mmch. přepsat můžeš kdekoli, i evidenčku udělat. Tzn. např. v Ústí nebo v Praze, nebo kdekoli po cestě. Zavolej si teď někam po cestě na STK a zamluv si termín, ale ještě líp, kdyby ti evidenčku zařídil prodejce.

Je fakt, že se raději nenervuj. Všechno trvá dýl, než je předpokládáno. V klidu to přepiš v pondělí, nebo v úterý. Na evidenčku auto potřebuješ - to by ti mohl zařídit prodejce - a na úřad auto nepotřebuješ, to už může stát v servise.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prodejce mi rekl ze mi da papiry a ze s tim jen zajdu na urad napsal mi to i do meilu. Jde mi o to ze jsem s nim chtela jet do prace, v nedeli na vylet a v pondeli do servisu. Budu doufat ze mi daj vsechny papiry a ze to v patek stihnu prepsat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...