Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Otáčkoměr


mikraf

Recommended Posts

Připlatil bych si za novou STK a emise. Případně když píšou že bude nová, tak ať je nová v ceně.
Běžně bazary dělají STK jako novou až když se se zákazníkem dohodnou na obchodu. Protože někdo třeba odstoupí od koupě a pak by mohla nová STK půl roku stát na dvoře. A další potenciální zákazník by ji měl už jen na rok a  půl. V tomhle bych problém neviděl.Připlatil bych si za novou STK a emise.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak zvol variantu Zábřeh. Mohu ti nějak pomoct.

Anebo - jak chceš, nemusíš.

Známí postupně koupili dvě 206, v běžném bazaru.

206 SW, pěkná, hezký lak:

- koupeno za 54

- tacho bylo stočeno

- nenechali vstupně opravit, pouze jezdili

- po 2 letech byla situace:

- klima stále ještě nefunguje

- kontrolka diagnostiky stále svítí (dolní lambda)

- přední brzdy strašně šustí

- zadní náprava nakonec vůbec nepéruje, jak šutr

- STK končí v srpnu

- v bazaru ji pak nechtěli vykoupit ani za pár tisíc

- koupil ji servisák za 7000, opravil ji (hodnota opravy asi 25 t.), projde STK a prodá s přiměřeným ziskem

Druhá 206:

- koupeno za 75000

- klima nefunguje, nutná výměna chladiče (ačkoli bazar tvrdil, že funguje, a pak ji bazar nechal "opravit" - jen naplnit)

- vyměnit filtry, svíčky, olej

- zjistilo se, že auto má motor vyměněn z polského vrakáče, pod hlavou teče olej, a tedy  i udělat rozvody bude třeba, když se sundavá hlava

- auto se zahřívá pomalu

- kilometrům se nedá věřit, vzhledem k vyměněnému motoru

Já jsem jim říkal: nejprve posoudíme tu starou, kolik by stála oprava. Ne, oni koupili novou, takže si zajistili nové starosti a výdaje.

"když koupíš drahé auto, máš jedinou jistotu: že jsi ty peníze opravdu vydal"

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, mikraf napsal:

 Tohle mi poslal do meilu...

Cože?

Při dovozu se provádí "dovozová" STK, která stojí více. Takže to se tedy hodně divím. Že bych mi něco zatraceně uteklo ohledně dovozových STK? A že by německá STK z března 2017 platila tady? Anebo spíše že to dovezli v březnu 2017, udělali dovozovou STK a ta tam nyní je - to je logické vysvětlení - ovšem tzn. aut už přes rok stojí na krámě.

Upraveno uživatelem Péťa
Odstraněn obrázek z citace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ozvi se. Telefon ti pošlu do soukromé zprávy. Ještě týden mají dovolenou, budou od 6.8.

Nejlepší, kdybys u prohlídky byla osobně, anebo táta anebo máma. Abyste objektivně slyšeli, co tomu autu je a co není. Anebo tady auto necháš a do telefonu ti osobně řeknou výsledek prohlídky. Vlákno o servise zde https://www.peugeot-club.com/topic/90742-autoservis-peugeot-necas-zabreh-jake-mate-zkusenosti/

 

Věř mi, že objektivní zjištění stavu stojí za ty kilometry a věnovaný den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, ozzy56 napsal:

P607Olda

vidím, že tvá averze vůči mé osobě už dosáhla patologických hodnot , mno, nevím, čím jsem si to vysloužil, ale co se dá dělat...:myslim

k dotazu--opravdu si nemyslím, že koupě ojetého auta nevyžaduje počáteční investici do servisu a oprav, jen si prostě myslím, že řešit jakékoliv opravy před tím, než si auto PROJEDU a vyzkouším a je zhovadilost

Mrzí mne, že tě to tak bere. Já jsem v klidu, nijak tě netituluji, nenadávám, ani nepoužívám na tvoji adresu lékařské termíny.

V podstatě jde o to, že jsi vydal tvrzení, kterým jsi si naběhl, a pak je snadné ho vyvrátit. Jako např. v tomto případě, kdy jsi tazatelku nařkl za zhovadilosti (a já jsem se jí zastal), ale nakonec se ukázalo, žes neměl pravdu, protože ona si předtím auto prohlídla, projela a dala zálohu.

Kdybys tazatelce, mladé holce, nebyl nadával hned v prvním tvém příspěvku... Tvoje škoda, že se mýlíš, a když já pak prostě argumentuju, tak to nemůžeš překousnout.

Není to poprvé, kdy ses pustil do argumentace proti mně v předem ztraceném sporu. Mám návrh, i pro ostatní: nenadávejte ostatním, hlavně nováčkům, každý máme svoji důstojnost, nějaké svoje důvody, proč se dotyčný ptá a jedná zrovna tak a ne jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 7. 2018 at 8:47, mikraf napsal:

Odkaz: https://www.gregi.cz/nabidka-vozu/peugeot-206-1-4i-55kw-klima-central-1441.html

 

No tak za ty peníze bych Ti prodal svojí 206, kde kromě katalyzátoru je vše nové. Ještě bych k tomu přidal další sadu kol a slevu na benzín na cestu. 

To není možné, co chtějí za takové auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, přeju, ať ti servis vše vyřeší. Ten minulý případ 206SW, o kterém jsem psal, ztroskotal právě na absenci vstupní kontroly a opravy. Takže auto dva roky neklimovalo, svítila diagnostika, špatně brzdilo, špatně pérovalo, prostě auto úúúplně naprd. Dnes je plně opraveno, dnes prošlo STK a bude se prodávat, anebo si ho servisák koupí pro sebe (ještě není přepsané).

Zdůrazňuju to proto, abys na začátku auto nechala dobře prohlídnout a všechno dobře opravit a pak ti bude sloužit. Klima nestačí naplnit, to je snadný trik - pokud utekla, tak je tam díra a ta se musí najít a opravit (vyměnit). Předpokládám, že klima ti do pár dnů přestane chladit.

Nabídka na pomoc platí.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem dneska volala do servisu co ma dobre recenze a tam rekli ze ho mam v pondeli privezt.. dopredu jsem jim rekla ze ho nikdo zespoda nevidel ze nedokazu rict co tam a co neni a oni ze v pohode ze mam pocitat s diagnostikou a i se zvednutim max 1000kc ze mi udela nejakou nabidku co tam je potreba udelat a ze se pak domluvime.. byli i hrozne prijemny... tak snad to nebude tak hrozne

Upraveno uživatelem brixtr
necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, tady je diagnostika i zvednutí podstatně levnější, např. 1 hodina = 460 Kč (někdy i 1/2 hodiny, ale nechci přehánět a podrážet jim cenu). A když tam necháš auto na opravu, tak se tento čas neúčtuje zvlášť.

Hlavní rozdíl možná bude v tom, jak moc budou účtovat za nutné/nenutné opravy - v případě, že ti rozdíl v ceně oprav začne přesahovat nějakých 5000, začneš přemýšlet, zda jsi neměla zajet do Zábřeha.

Necituj přímo předchozí příspěvek, admini to nemají rádi. Použij okno pro odpověď dole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...