Jump to content

Jaký olej do převodovky?

Recommended Posts

Nazdáreki chlapi, potřebuji poradit. Měním gufera na poloosách v převodovce (diferáku), páč to tam začíná prosakovat. Ale nevím jakej olej, a kolik bych jej tam měl dát. Olejů je moc druhů,  a nevyznám se v tom.Mám 307 SW 100kw a šestikvalt, r.v. 2004

Bude prosím někdo tak hodný a poradí? 

Díky moc. 

• Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@pavelu96 http://www.jmjoil.cz/prevodove-oleje/782-total-transmission-gear-9-fe-sae-75w-1l.html

je opravdu neuvěřitelné, že PSA není schopna vyřešit takovou blbost, jako je sjednotit rozměry šestihranů-čtyřhranů u vypouštěcích šroubů--prostě každá ves jiný pes...,člověk aby měl půl šuplete nářad

http://total-dnk.lubricantadvisor.com/advice.aspx?lang=eng&br=total&type=4e9b98510d637176c2b94827ce124c1d

Posted Images

• 3 weeks later...
před 35 minutami, Relaxcz napsal:

Mám 64, tak to je akorát. Díky

Ahoj, tady ti posílám odkaz, od firmy Total, na výměnu provozních kapaiin v Peugeotu. Olej v převodovce po 60 000 km je správně. 

http://total-dnk.lubricantadvisor.com/advice.aspx?lang=eng&br=total&type=10f66144ef34e75644244ea7fefc6609

Díky ozzymu za foto. Koukám, že  nalévat se to bude hadičkou, tak doufám, že aspoň vypoušťák bude dole a bez prolisu jako na motoru.

Dobišar- díky za odkaz. Už jsem se k  němu proklikal přes odkaz na pemu. Zajímavé je, že u auta rv. 2004 je servisní interval 60t a já mám doživotní náplň. Olej je přitom stejný.

jojo, taky to dělám hadičkou s malým trychtýřkem, ale dá se to i tzv. šprycou :)--je to něco jako velká injekční stříkačka...

výpustný šroub je dole na diferáku a je v nejnižším místě, takže olej všecek vyteče...,jinak oni píšou skoro všude ,,doživotní náplň'', ale někdy pak ten olej nechce vůbec vytéct, jak je hustý--tak jak to potom může mazat??

doporučuju před vypustěním oleje udělat projížďku, aby se olej dobře zahřál (rozpustí se tak všechny usazeniny a olej je pak dobře tekutý) a pak hned po jízdě vypustit--auto musí být v rovině

je opravdu neuvěřitelné, že PSA není schopna vyřešit takovou blbost, jako je sjednotit rozměry šestihranů-čtyřhranů u vypouštěcích šroubů--prostě každá ves jiný pes...,člověk aby měl půl šuplete nářadí na povolení těch šroubů

možná by to mohli sjednotit celoevropsky, když už máme ten Brusel :D

Tak jsem se do toho pustil s elánem a narazil jsem...  Šroub co fotil ozzy nemám, vše stejně velké hlavy a tak jsem koukl do motor. prostoru na převodovku a tam našel  (dle mého) nalívací zátku , ale tak blbě, že to je na vyndání baterky i s držákem. Viz foto.

IMG_20180819_144739.jpg

IMG_20180819_144826.jpg

IMG_20180819_144928.jpg

Momentálně jsem ve fázi vykapávání, tak potom sesmolím něco jako návod. Zatím je to co do náročnosti na práci tak 6 z 10. A ta zátka, co jsem uvedl jako nalívací, je "odvzdušňovák", ale jde to přes něj nalít v pohodě.

Malinko opravím ozzyho- podle odkazu je 2.2 litru do suché převodovky. Při servisní výměně  "jen"  2.1 litru oleje.

Edited by Relaxcz
doplnění textu
  • 5 months later...

Vie mi prosím niekto zistiť, aký olej je originál plnený do automatickej prevodovky Aisin TF-71SC ( GE23), značenie PSA  AT6 lll? Nechcem pri výmene použiť  neoriginálnu náhradu, pretože sa oleje pomiešajú, a aj z obavy o stratu záruky.

P3008 l, BlueHdi 1.6, EAT6, 88kw  r.2015

VIN: VF3OUBHZTFS282659

Vďaka.

Ďikes jarokare. AW 1 je Aisin Warner. Ale to nie je konrétny typ. Ak dám do vyhladávača AW-1 olej, tak mi to vyhodí plnú prdel rôznych olejov a som z toho jeleň. V pežote tvrdia, že je to viď. prílohu, ale  je jasné, že to plnia ako ich značku a nechcú, alebo nevedia, že je to napr. Ravenol alebo iná značka dostupná aj na bežnom malobchodnom trhu

ORIGINAL-Citroen-Peugeot-Automatikgetriebeöl-1L-PRO-Fluide-AT.JPG