Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 307 sw tlumiče a péra


Neeson

Recommended Posts

Ahojte

Prosím Vás co vše potřebuji k výměně předních a zadních tlumičů. Hlavně bych chtěl zadní tlumiče a péra, protože se mi z vnitřní strany nepěkné sjíždí pneu. Po vizuální kontrole zadních tlumičů soudím že jsou KO. Jsou i orezlé.

Peugeot 307 SW 1.6HDi, 66kW, 2006

VIN: VF33H9HXC84485229

 

Mám nějaké OEM:

Zadní pružina - 5102V8

Tlumič - 5206CR

 

Přední pružina - 5002FV

Tlumič - 5202HK

 

Je třeba na výměnu i něco jiného?nebo prostě stačí tyto věci?

Předem mockrát děkuji za odpověď,

Michal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadní: náprava je zřejmě po náraze ohlá, výměna tlumičů nepomůže. Změř sbíhavost zadní nápravy.

Přední: řešily se tady, dočteš se i priority, co je podstatné a co ne tak moc. https://www.peugeot-club.com/topic/113590-tlumice/Ale to jsi asi nechtěl slyšet...

Edit: anebo ... nakonec, proč bys je nemohl vyměnit? Ozzy56 psal, že špatné tlumiče způsobí sjíždění pneu, tak vyměň a za rok uvidíš...

 

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po jakém nárazu myslíš? Auto mám 4 roky a zpozoroval jsem to až myslím teď nějak po zimě diky divnému hučení pneu. Právě dost lidí mi reklo že to jsou ty tlumiče.kdyz jsem je kontroloval před týdnem tak byly celkem dost orezlé :-D

Upraveno uživatelem brixtr
necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohlo, a taky se mohlo projevit to, žes tam na jaře namontoval gumy, které byly už předtím sjeté.

O sbíhavosti zadní nápravy jsem psal zde https://www.peugeot-club.com/topic/108036-zadni-naprava-odskakuje/

a také ve vlákně o 308. 307 má stejnou konstrukci zadní nápravy.

Ale jak píšu, klidně je vyměň, nic nezkazíš.

Na předku je toho víc, co se může pokazit, a tlumiče ani pružiny nejsou první na řadě. Krom čepů jsem preventivně nechal vyměnit horní ložiska, to považuju za důležité - dříve, než praskne pružina (což se mi stalo vícekrát na svěřených autech).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene nejezdí stím nikdo.kazdy den jezdím tam a zpět 40km do práce po dobré silnici. Samozřejmě netvrdím že jsem nikdy nejel po ,,polňačkách,, takže pravděpodobnost tvé teorie je. Díky za radu

Momentálně mi jde o ten zadek.jeste jsem si všiml že když mám teď v létě otevřené okýnka tak že zadku když jezdím třeba po kanálech na cestě, nebo na nejake nerovnosti se mi vždy ze zadu ozývá jak se auto prohupuje vrzání nebo jak to nazvat.

Upraveno uživatelem Neeson
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tady bych se připojil s dotazem. Taky mi to před nějakou dobou začalo vzadu na nerovnostech vrzat. Čím víc zatížený auto, tím víc vrže. Nemůžu přijít na to, čím to je, jestli to může být vážné. Zatím to ignoruju, ale ten zvuk mě sere... Zní to, jako když o sebe třou rezavý plechy... Když to bylo u servisáka na zvedáku při výměně oleje, tak na nic nepřišel. Ani když auto stojí, tak to nejde vyvolat žádným pohupováním, tak nevím.

 

Upraveno uživatelem Radeq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...