Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1.8 16V 81KW


Nick406

Recommended Posts

Ahoj jelikož se mě rozsypal katalyzátor tak přemýšlím jestli koupit jinej nebo ho prostě vykuchat...máte někdo zkušenost třeba konkrétně u 1.8 16V 81KW jaký to má vliv bez katu.na spotřebu a hlavně výkon atd.?emise pominu :D :)  a co třeba Univerzální kat ? můžete třeba nějaký doporučit ? :) 

Upraveno uživatelem Nick406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mé 406 se stejným motorem byl také kuchnutý kat když jsem ji koupil.

Přes emise to neprošlo, u spotřeby jsem rozdíl nepozoroval. Když se tam pak katalyzátor dal, byl znát úbytek výkonu v nižších otáčkách, mezi 2 - 3 tisíci otáček to bylo znatelně línější. Když se motor vytočil nad 3500 otáček, už jsem zase nic nepoznal.

Upraveno uživatelem Spocklw
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Údajně u tohoto motoru bez kat sníží nepatrně spotřeba, emise zůstanou téměř stejné (projde emisní!!)  a výkon půjde nepatrně nahoru ale ber to bez záruky neoivěřoval jsem zatím mám kat OK aql ejak dlouho nnwn výhledově plánuji asi likvidaci auta takže až  to přijde kat by byl  k mání  ale z xantie  ne z peu  což je ale jedno! . Ale rozhodně kat nevyhazuj-pokud jej vyřadit z činnosti,tak jím prohnat trubku  aby navenek byl kat nepoškozen a funkční ale uvnitř úplně průchozí!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano je možné že spotřeba trošinku klesne-výfukové zplodiny mají lepší cestu od motoru ven.

Billy, U motorů 1,8 a 1,9 benzín od PSA je ověřeno že projde emisemi i bez katu-ovšem pouzdro katalizátoru MUSÍ zůstat.pokud je uvnitř prázdný a pokud se vejde do dané normy co má mít pak nebude u emisí i přes zvýšení přísnosti problém!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ide o to ze teraz po novom uz na protokole neni len par riadkov ako reakcia plyni atd ale po novom kazde posrate cidlo co je v aute tak musi mat ok hodnoty. A ani meranie cez tu ihlu uz neni take ako kedysi. 

Hold chcu dat do prdele secky dobre a stare auta aby ich nahradily nove co su viac v servise jak na ceste

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no spíš co mě vadí že to auto bez toho katu šíleně smrdí :D:D takže když mám ještě otevřený okýnko a stojím na křižovatce a to smrdí jak starej žigulík a koncovku výfuku mám očazenou do takové mosazné barvy :D je to běžný bez katu ? 

 

Máte někdo zkušenost s nějakým univerzálním na 406 ? jaký vybrat ? :) 

 

Sloučeno, nepiš dva příspěspěky těsně za sebou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Nick406 napsal:

no spíš co mě vadí že to auto bez toho katu šíleně smrdí :D:D takže když mám ještě otevřený okýnko a stojím na křižovatce a to smrdí jak starej žigulík a koncovku výfuku mám očazenou do takové mosazné barvy :D je to běžný bez katu ? 

 

Máte někdo zkušenost s nějakým univerzálním na 406 ? jaký vybrat ? :) 

 

Sloučeno, nepiš dva příspěspěky těsně za sebou

jasně že smrdí, poznám to hned, když mě takové auto předjede :aut, takže nechápu jak to projde STK :mrk, no, vlastně chápu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...