Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kalábrie 2018


Recommended Posts

Opět "puťák". S cestovkou emma.cz koupen zájezd z Brna do Lamezia Terme, nejlevnější zájezd do rezortu Borgo degli Ulivi https://italie.emma.cz/pobytove/italie/kalabrie/sellia-marina/villaggio-borgo-degli-ulivi/

Cestovka emma.cz výborná, delegátka paní Balušková výborná.

Rezort je "Middle of nowhere", tedy uprostřed ničeho, a z toho ani nejlepší delegátka nic nevykřeše. Tzn. úroveň střední, historie žádná, korzo žádné, přístav žádný, všude (pěšky) daleko. Jsou tam k půjčení kola. Mnoho komárů, v noci jsme měli polštářovou bitvu (v oknech nejsou sítě).

Půjčovna aut:

Naštěstí jsme podobný stav předvídali, takže jsme si už předem zamluvili auto a to už na letišti, protože kolem rezortu daleko žádná půjčovna není. Takže půjčovna Sicily by Car, auto nový Citroen C3 diesel. Auto fajn, zepředu ošklivé, ale dva kufry vlezou (nechtěl jsem mít nic na sedadlech, když opouštíme auto). Spotřeba 4,0 l, ujeto celkem 1500 km. Cena za půjčení asi 350E na 7 dní. Půjčování v Kalábrii (i dříve na Sicílii) má úskalí. Přesto, že si přes internet zamluvíte tu vyšší pojistku, u přepážky vám vysvětlí, že to nechrání např. proti zlodějům, propíchnutí pneu atd a že si máte doplatit asi 110 E. Já už jsem z tím počítal (před 10 lety na Sicílii jsem se hádal, ale marně), takže jsem s úsměvem doplatil kreditkou a jelo se. V horší situaci byli na přepážce starší Holanďani. Krom toho, že uměli jen německy, měli již zaplaceno asi 500 E na 14 dní a na přepážce po nich chtěli doplatek. Měli jen debetní kartu (plochou, ne-embosovanou) a tak včetně pojištění platby po nich chtěli dalších 450 E!!! Holanďanům bylo do pláče, že je mají tak v hrsti. Tak jsem je (po tlumočení) jenom soucitně objal a nechal jejich osudu. Hotovost na přepážce neberou a já jsem se svojí kartou do toho nechtěl plést, že bych platil za ně a inkasoval hotovost. Takže je to vyšlo 950 E na 14 dní...

Hned druhé ráno jsme vyrazili a navštívili Crotone a pak Taranto. Bydlení v hotelu Mercury Dolphin. Taranto hezké, doporučuji. Korzo plné mladých lidí, prostor, sváteční atmosféra. Pak jsme jeli až na východ Apulie, Leuca (koupání), dále přes Brindisi, Martina Franca (kruhová obydlí Trulli) zpět do Taranta.

Další den přes Matera (skalní obydlí sassi) a hory až na západní pobřeží do Maratea. Hezký hotel jsme našli v městečku Praia A Mare, hotel Garden Hotel http://www.gardenpraia.it/

Hezký, čistý, personál milý, je to rodinný hotel i s vlastní pláží. Doporučuji.

Poslední dvě noci v městě Tropea. První noc v hotelu La Pineta - nebyl nijak špičkový, ale byl blízko na docházku do města Tropea. Město je na skále, večer ve městě je rušno, plno, restaurace, atrakce, procházky.

Poslední den jsme se přesunuli do dražšího rezortu Infiniti, hned ráno, abychom už večer nemuseli hledat. Výlet do Scilla, kde podle řeckých pověstí sídlila příšera, která v časech Odysseových kradla námořníky z lodí. Jeskyně, neboli skalní rozsedlina tam ještě existuje, takže to asi bude pravda:cool:. Naproti na Sicilské straně, jsou prý vodní víry Charybda - asi na to něco bude, protože lodi tento výběžek Sicílie obeplouvají úctyhodným obloukem.

Celkově:

- dovolená vychází asi 2x dráž, než v Řecku na Peloponésu. Tzn. auto, hotely, strava.

- krajina je hornatá a je docela zelená, není vyprahlá

- lidi jsou fajn, i když za své služby chtějí zaplatit více než v Řecku

- celkově fajn dovolená, hlavně nečekaná setkání, situace, zážitky, koupání, výhledy. V Tropea hrál harmonikář "jen pro nás", to jsou hezké vzpomínky.

- pokud byste se tam chystali a měli zájem ještě o podrobnosti nebo kontakty, napište.

- prý se dá levně letět z Katovic do Bari - nám sdělili jiní cestovatelé, ze Samotíšek u Olomouce

- let z Brna má pro nás mnoho výhod: blízko, takže nemusím mít časovou rezervu, zajištěné parkování přes cestovku, a při návratu kolem půlnoci je to domů rozumná cesta

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...