Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 406 BREAK 1.8 16V 85kW by Charlie 1


Charlie 1

Recommended Posts

Tu hadici čistím před zimou a nikdy nebyla zanesena.... No krátké trasy jezdím do práce 40km tam a 40km zpátky.... 

Uvidíme jestli se to bude opakovat.... Ale divím se že to nevyházelo všechen olej....??

 

Merka oleje je tedy ta žlutá gumová část rozdrolena a je v ty trubce úplně navolno.... Mohl by mi sem někdo napsat číslo dílu měrky oleje originál Peugeot? 

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem to nepochopil.... Manželka jezdila krátké trasy 6km a 6km a zatím nic.... Předchozímu klubakovi co měl auto se to taky stalo... Jediné kryt víko ventilu kde je to odvzdusneni klikovky tam je nějaká membrána a když nefunguje tak je problém.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tady tohle je tam měrka :) Doporučuji nebejt žid jako jsem byl tehdy já a koupit tu ORIGO, která je sice o 200 dražší, ale funguje jak má xD Koupil jsem tehdy tu LKQ, a krom toho, že nejde pomalu nacpat do auta tak ukazuje blbě-je trochu jinak dlouhá.
Měrka oleje ORIGINÁL - PSA 1174E2 | E-shop LKQ CZ a.s. (autokelly.cz)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měrka? Budu se na jaře muset optat v servisu, jestli ji taky mám a kde :D Ještě jsem ji nehledal :D Ale je pravda, že u 406tky jsem ji párkrát použil. Víc jsem se řídil podle čtverečků na display před nastartováním. Ukazovaly spolehlivě.

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...
  • O 3 měsíce později...
  • O 1 měsíc později...

Mám old model 406 a měl jsem přípravu = konektor ke snímači teploty oleje. Pouze jsem koupil snímač teploty oleje + vyměnil přístrojovou desku (budíky) z 406 3.0i. Stačilo pouze vytočit zátku otvoru pro snímač teploty oleje, namontovat snímač a napojit původní konektory do nových budíků a provést zkušební jízdu. Vše bylo funkční na 100%:super. Bez použití diagnostiky. Chvilku trvalo, než se ručička pohnula ( olej se déle ohřívá). Po nastartování ukázala ručička množství oleje a následně se vrátila do původní polohy. Po následném ohřátí oleje, ukazovala teplotu. Na fórum jsem napsal příspěvek + foto.

Upraveno uživatelem OK406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky... 

Tak včera trochu prekérní situace... S holkou jsem byl na turnaji v tenisu.... V mezipauze oběd a po příjezdu na kurty auto šlo na 3valce....strilelo....zapalovaci rampa KO... 38km od baráku..... Naštěstí tchán přivezl z manželky auta a dojel jsem domu po vlastní ose.... No jo 19let a 220000 km a původní rampa... Takovou výdrž dílu kdyby měli nová auta... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak zatím jezdíme ,ale auto trochu začalo poskubavat jak na benzin tak na plyn, když se sešlápněte plyn a chce se vystřelit …. No nevím jestli je ta nová rampa v řiti? Ještě zkusím vyměnit svíčky mám na nich cca 50000km….

muze mi někdo napsat co tam prijde vím ze jen Bosch nebo Equyem ale nevím přesně oznaceni….diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak další servis za námi…rampa je OK , byli v řiti svíčky daný nové Bosch FR8+ME, dále vyměněn zadní díl tlumiče výfuku a přední kotouče a destičky dal jsem Brembo tak uvidíme… jinak najeto 54000km…. Za servis jsem platil včetně práce 3500 Kč takže spokojenost…vlastně jsem si uvědomil , ze to jsou věci , které ještě dával minuly majitel 👍ještě chci udělat zadní trmeny dat nové+ desky….A přední nové tlumice+ udělat dutiny😁

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
V 27. 11. 2021 at 8:37, Charlie 1 napsal:

Ahoj nevíte někdo jak zprovoznit budík teploty oleje nebo co je potřeba nebo co v dia nastavit aby ukazoval? 

 

Díky

Pri MUX-e treba diagnostikou povoliť zobrazenie teploty oleja :) motory série EW by čislo malo mať v každom prípade.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...