Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 406 BREAK 1.8 16V 85kW by Charlie 1


Charlie 1

Recommended Posts

Chtěl bych Vám představit svůj novej(starej )povoz,ale nejdříve co koupi předcházelo...

Měl jsem od roku 2009-2017 406 Break 1.8 16V 85kW,r.v 2003 dovoz Dánsko co mám v podpisu,bohužel jsem měl 1.9.2017 nehodu ,kdy jsem dostal hodiny a auto šlo zadním sloupkem do stromu-střech ohlá do bananu=TOTALKA:nevim

Naštěstí jsem měl havarku,tak pojištovna vyplatila koruky a auto jsem si nechal na díly co šlo rozprodal ,věci které byli nové tlumiče,kotouče,čepy,vyfuky,lambdy stabilizačky(za poslední rok jsem dal do servisu cca 30000Kč),jsem uschoval ,protože doma máme ještě sedana se stejnou motorizaci....

A začalo dilema co dál....na nový auto ještě nejsou našetřený korunky,tak sehnat něco staršího a slušnýho....nejsem optimista a každý staší auto ,potřebuje servis a nechtěl jsem vykrvácet u starý pasti...

Jelikož mi 406 přirostla k srdci jak jizdními vlastnostmi,komfortem,spotřebou(měl jsem ji na LPG) rozhodl jsem se zkusit sehnat stejnou motorizaci v kombi co jsem měl,jelikož jsem měl 2x 406 7let(a zas mám) ví člověk co a jak a hlavně plno nahradních dílů doma na půdě i s polokoženým interierem:mrk.

Tady se ukazal být kámen úrazu,HDI všude bylo,ale 406 v benzínu poskromnu a 1.8 85kW skoro žadný.....byl jsem se podívat na 3 auta,najel cca 1500Km,a vždy to byly auta dojetý do konce,bez údržby,koroze nebo po větších nehodách po 3 a více majitelích...byl jsem z toho znechucený,ale neřešil,protože jsem měl čím jezdit,měl jsem půjčená auta od našich nejdřív Ford Ká a když se prodalo tak Ford Mondeo....

Den před odletem na dovolenou  se tady objevil inzerát...

Bingo,to je auto,který jsem hledal,ihned jsem majiteli zavolal,že bych měl vážný zájem o auto,a jestli bude vše jak píše tak bych ho vzal....ale počital jsem,že po týdnu než se vrátím s dovči ,může být prodaná:(.Majitel mi sám nabídl,že mi ji rezervuje a že prodej,zas tak nespěchá,že až přijedu tak uvidím,za to mu chci poděkovat:potlesk byla to jeho dobrá vůle!

Po příjezdu z dovolené,jsme se vydali do Plzně na auto podívat...po příjezdu auto vypadalo fajn,po zkušební jízdě i po dalnici vše ok,nevařilo,vše funkční i klima,spodek neuvěřitelně čistý bez hloubkové rzi,kilometry by podle Cebie a serviceboxu měli sedět,Nebylo o čem s Vildoupl jsme si plácli a já si odvážel domu 406....nebyla nejlevnější,ale nelituji je v pěkný stavu..

Po cestě po dálnici jsem ji trochu zapřahal jela bez sebemnšího problému....

Tak Vám ji představím:

Peugeot 406 Break

r.v.6/2002 

1.8 16V 85kW

Modrá metalíza Samarkand

Výbava slušná:

4x Airbag

4x el.okna

Přední sedačky s loketníma opěrkama

Dešťový a světelný sebzor

Digi klima

Radio s CD s ovládaním pod volantem

PP

Tažný zařízení

Po příjezdu domů mi nesvítila pravá zadní brzdovka,když jsem rozdělal světlo patice žárovky se rozdrobila tak jsem musel shanět držák žárovky,naštěstí jsem sehnalza 150Kč od známýho.

Vyměnili se svíčky ,protože,v autě byli svíce pro 81kW s krátkým závitem,zde se ukázal problém,na který mě Vildapl upozornil,že svíčky s dlouhým závitem nejdou zašroubovat,musel jsem jet k mechanikovi,který zavit projel závitníkem,bordel jsme vysáli a vyfoukali a svíčky FR8+ME namontovali.

Na autě jsem vymenil páčky Com 2000 padal lehce blinkr,vymění se kolíček a budou do zásoby:aut

Postupně jsem přehodil šedé plasty palubky a kastlík za černé se střibrnou lištou z mojí bejvalky,šedé rámečky PP,rádia a klimatizace,kožený volant a řadičku s manžetou....

po důkladném vyčištění přehodím do auta polokůži a kožené tapece dveří:o

Co nejdřív musím udělat rozvody mají 8 let a 70000km,přehodím ze svého bývalého motoru,jedna zadní tyčka geometrie je KO tak se vymění i druhá +svislé+ geometrie....

v září snad přestavbá na LPG.

Vlákno budu postupně doplňovat.

pár fotek...

 

IMG_20180619_184414.jpg

IMG_20180619_184539.jpg

IMG_20180619_184557.jpg

IMG_20180619_184613.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Charlie 1 napsal:

Radku rozvody byli úplně nové,najel jsem na nich 3000km než jsem měl nehodu,myslíš si ,že bych dal starý rozvody?

To je úplně jedno, dej si je tam, ušetřiš. Jináč to pročištění zavitnikem a vysati taky :oMyslíš že něco vyjede z dutiny kde není tah. 

Upraveno uživatelem Milan+
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dá se takový ten malý bordel vysát lehce a nepotřebuješ ani vysavač :), na jeden konec hadičky dáš kousek dámské punčochy a druhým koncem to vysaješ ústy (nebo prostě hubou :D), jde to fakt dobře, kdysi mi to poradil můj kolega na dílně, spadla mu do válce přes otvor pro svíčku matička M5 a vytáhl ji takto do tří minut (byla přisátá na konci hadičky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...