Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 307 sw r.v. 2004 2,0 hdi 66kw


Jarri

Recommended Posts

Zdravím prosím o radu. Bojuji se startováním. Na jaře auto začalo špatně startovat, měl jsem podezření na baterku, koupil jsem novou a problém přetrvával, zjistil jsem že problém se startováním je hlavně když teplota je kolem nuly , nad 5 stupňů ok jinak nešlo startovat. Tak jsem si řekl že to bude zhavickama, i kdyz se mi to zdálo jako kravina myslel jsem že je potřeba zhavit az kdyz je např. minus 10-15. Nicméně vyměnil jsem zhavicky. Taky nic. Zhavicky a baterka nova a nic. Palivový filtr vyměněn. Stále problémy. Mechanik mi rekl ze je zhavicka mrtva vymenil za novou a ted mi volal že zhavicky jsou ok že prý "padá" nafta že to vypadá na čerpadlo. Ale že momentálně vubec nemá čas tak jsem se nestihl ani na nic vic poptat. Pánové v případě ze by to bylo čerpadlo, kolik si mám zhruba, opravdu jen plus minus připravit peněz material + prace? Pokud by to nebylo tím, co ješte to může být? Jde mi o to že vážně přemýšlím o prodeji. Už jsem toho vyměnil opravdu dost a s prominutím se to sere jako žádný jiný auto. Děkuji za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tvůj motor se dá sehnat čerpadlo za zhruba 2300 Kč, práce s tím moc není, tak by ti to mohl udělat asi za 3000. Ale ono  není jisté čím to je, takže bych tady raději někoho poprosil o diagnostiku, pokud ji tvůj mechanik nemá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mi volal mechanik. Prý se chce ještě podívat na nějaký těsnění a hadičky a přetěsnit něco, nevím, nevyznám se. S tím balónkem nevím, nevím ani kde ho hledat... jo říkal že by se dalo vyměnit čerpadlo do 3000,-. Diagnostiku nemá. Každopádně teď jsme domluveni že to pořádně zkoukne a zkusí dát pryč čerpadlo a dát balónek co jsem tak pochopil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

auto máš rád a nevíš, že u tvé nafty je balonek k mechanickému nasátí nafty z nádrže?? :), no to mi nejde do kebule

jinak ,,nejde nastartovat'' je široký pojem, popiš co to vlastně robí, když to nesce chytit :myslim, třeba točí starter motorem a nechytne, nebo dlouho točí než nastartuje, nebo se ti zdá, že točí pomalu motorem, dá se z toho usuzovat, proč ta mrcha nechce jet :aut

jo, a prosím tě, že ten mechanik nemá diag si děláš prdel, že?  nebo má tu skleněnou kouli? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O balónku nevim vůbec. Já nevím vůbec nic co se týče těchto věcí. Proto se tu taky ptám, kdybych věděl tak si s tím poradím. Když startuju tak točí rychle a trvá dobu než chytne třeba 30 sekund, někdy chytne rychleji někdy nechytne vůbec až do vytřískání baterie. Dříve se mi zdálo že když už to jednou chytne, tak pak už celý den na první nastartování a nahned. Ale teď už je to tak ze po dlouhým startování chYtne, vypnu ho zkusím znovu a zase musím dlouho dlouho startovat. Je to prostě tak že jednou chytne dřív jednou později a někdy vůbec. Nezávisí na ttom jestli je venku 30 nad nulou nebo cokoliv jinýho. Nafta cejtit nějak není. Taky jsem vypozoroval, že když už to navrkám, tak jde z výfuku šedivej kouř ale ne nějaký oblaka. Ale nevím jestli to dělalo po nastartování i před závadou. Kamarád mi říkal že to vypadá na vstřiky. Nevim třeba jo nerozumím tomu. Víc lidí říkalo ze vstřiky ale co já vím, mraky lidí taky tvrdilo že zhavicky a těma to není, dokonce se frajer vsadil a prohrál 500,- zhavicky jsou kvalitní a nic. Pokud je někde ten balónek kde bych ho našel přesně? předpokládám, že to zase bude přístup jak k penězům... Pánové ja akorát vim co tam natankovat, dolejt, maximálně si vyměním žárovku... tohle vsechno jde úplně mimo mě, nerozumím tomu a snad ani nechci. Potřebuju jezdit. Ne se v tom hrabat. Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že já vůl jsem se vůbec ptal. Ptám se na možnou závadu né na to, pro koho jsou servisy. Pro tyto typy lidi co se nevyjadřují k dané věci existují diskusní fóra a ne peugeot club s vláknem servis,  Pánové děkuji za rady a typy. Ozzy promiň už se tu na nic ptát nebudu.

Upraveno uživatelem Jarri
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jarri nemusíš se hned nazývat volem

Balónek je normálně přístupný v motorové části je krásné vidět :)

to co ti napsal ozzy bych bral spis jako takovou radu. I když si napsal to ze se v tom hrabat nechceš tak se tu objevují lidé kteří se chtějí jen informovat a pak si řeknou jak je to jednoduché a dojebou to auto ještě víc. Proto ti to nejspíš napsal si myslím, aby si v tom neudělal jeďte větší paseku

tohle sice nemá nic společného s tvým dotazem ale musím se zeptat. Ten tvůj Mechanik to je nějaký domácí kutil ze nemá diagnostiku? V takovém to případě se to vždy má nejdřív napichnout a pak to napoví jakým směrem se má člověk vydat (přiblíží to možnost odhalení problému )

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nehlede na to ze tomu nerozumis ale z vlastniho pocitu si uz vymenil baterku a zhavicky,.... proc to delas?

Jakakoliv opravna co tomu rozumi, ne domaci kutil ti do hodiny da odpoved na tvuj problem, coz je otazka max 500,- 

Odkud jsi? My ti nekoho doporucime...

Zasadni je zjistit peugeot diagnostikou live data apod . 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Jarri napsal:

Že já vůl jsem se vůbec ptal. Ptám se na možnou závadu né na to, pro koho jsou servisy. Pro tyto typy lidi co se nevyjadřují k dané věci existují diskusní fóra a ne peugeot club s vláknem servis,  Pánové děkuji za rady a typy. Ozzy promiň už se tu na nic ptát nebudu.

co  mám napsat, když ti chcu poradit a ty mi odpovíš, že se v tom nechceš hrabat a rozumnět tomu ani nechceš?? dáš to mechanikovi, co nemá diagnostiku--v dnešní době!!!:mrk

jsi první, co mě tu fakt vytočil, takový člen jako ty, tu ještě nepsal, proto opakuju--PRO TYTO TYPY LIDI JSOU SERVISY !!! čau pipi :roker

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Jarri napsal:

Pro tyto typy lidi co se nevyjadřují k dané věci existují diskusní fóra a ne peugeot club s vláknem servis,

Pro tvoji informaci. Toto je diskuzní forum, nevim co jsi si představoval když jsi viděl vlákno "Servis", jako že ti to tady opravime jen z tech par zmatených informací ktere od tebe mame?

Opravdu je to jen diskuzní forum Peugeot clubu, nic jineho.

 

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neee já jsem nečekal, že to tady někdo opraví, ale poradí, to že jsem lajk a nerozumím tomu na tom snad nic není, učenej z nebe nespad, ale blbce jakoby dolů házeli. Že nemá mechanik diagnostiku, znamená že tomu nerozumí? Tak jí nemá, mám mu jí koupit? před x lety ji neměl nikdo. Radek Hurvajz já jsem možná podal pár zmatených informací, já mám ale pocit že mi odpovídá pár zmatených uživatelů,  informace byly zmatené, ale i tak se našli uživatelé, kteří se pokusili poradit. A poradili správně. Je to DRV ventil... Takže díky brutall, nasměroval jsem mechanika kterej to podle ozzyho jede ze skleněný koule a bingo. Jirka307 dík za odpověď. Sale cením tvoji odpověď, zajímalo mě na kolik by to mohlo vyjít. A potřeboval jsem tak nějak poradit co dál. Brixtr díky za info, ale balónek tam opravdu není..., právě že jsem nechtěl nic dojebat tak se tady ptám... Pe.Tr z vlastního pocitu, jsem to akorát zaplatil, ale nevyměňoval... kdybych věděl, že diagnostika tohle ukáže tak bych sem v životě nenapsal. Charlie 1 díky za tip. Ozzy to jsem první kdo tě tu nasral? Tak máš premiéru, jsem tady pro radu, nee na hodině slušnýho chování to taky nevíš?... ahoj, čau, a ještě jednou díky. PS: Zdá se mi, že přední dveře začínají vrzat, tak se brzy ozvu.... nee kecám zajedu na diagnostiku. ;-) :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...