Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sumář oprav 2018 PGT Expert r.v.07 2.0 100 kW


sallyk

Recommended Posts

před 4 hodinami, sallyk napsal:

Tak dneska rychlý vystřízlivění - totálka.  Technik kouknul spočítal 121.000,-Kč za díly a lakýrnickej materiál a to jsme nebavili o práci a případné geometrii.  Další postup s aukcí musím teprve vstřebat a trochu lítat po netu ať vím co mě čeká, jaká to má úskalí a co mě nemine. Každopádně bych se nejraději ožral - to jsem prostě nečekal.

postup je takový!řešil jsem totálku 1.9.2018

Auto dají do aukce bouraček,někdo to vydraží za cca 30000Kč a ty se rozhodneš jestli mu auto prodaš on ti vyplatí 30000Kč a pojištovna zaplatí zbytek 91 000Kč(121 000Kč-30000Kč).Mě nabidli za 406 v aukci 2200Kč,tak jsem jim poděkoval nechal jsem si pojistný ponížit o 2200Kč a nechal si ji.....

ALE to bylo pojistný plnění z Havarijního pojištění!!

podlě mě tě nemůžou u pojistky z povinnéhu ručení tě nutit auto prodat v aukci,když jejich pojistník ti udělal totalní škodu,tak ti musí vyplatit totálku a na auto vůbec nemají nárok je jen na tobě co s ním uděláš....akorat s tím chtějí vyjebat aby platili co nejmín tzn,aby nemuseli platit celou totálku ale jen část cca třeba těch 90000Kč.

Bude to boj,protože tvé auto ohodnotí podle nejvetšího vraku na netu.....

moji 406 ohodnotili na cenu 38 500Kč-5000spoluučast-2100hodnota zbytků=31400Kč,stačil 1 dopis a nesouhlas s vyplatou doložil jsem faktury za opravy a cenu instalace LPG a plnění zvedli o 10000Kč,takže auto nakonec ohodnotili na 48500Kč což odpovidalo stavu auta;)

IMG_20170901_102335.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, je to tak, musíš se hádat, nebo namazat :), ale pokud nemáš havárku třikrát do roka, chovají se celkem slušně, když sami vidí, že jsi v tom nevinně..., taky je pravda, že auto je tvůj majetek, nemůžou tě nutit, co s ním budeš dělat, samozřejmě ti nabízejí postup, aby je to bolelo co nejméně...,mám něco podobného za sebou a jsem s částkou od pojištovny spokojený

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvidím co mi nabídne likvidátor - auto bylo již minulosti bouraný na zadek a když jsem viděl na měřáku laku tu vrstvu kytu, tak se ho radši zbavím. Teď už vím, že do aukce nemusím jít ale je to jedna z možností. Přes manželčina kolegu se mi ozvali kluci, který by měli zájem auto koupit tak jim ho ukážu a uvidíme co mi nabídnou. A pokud dá pojištovna solidní peníz a tyhle kluci taky bude vystaráno, nicméně nepředpokládám, že vše půjde tak hladce. Jinak díky za rady :super

Upraveno uživatelem sallyk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen na zacatek - ktera poj to resi?

Jinak kdyz je totalka. Naceni se hodnota pred bourackou, vozidlo se da do aukce - aukce se dela z tohoto duvodu ze tim naceni hodnotu "vraku" ale maji to podlozene nabidkou ze se jedna o realizovatelny prodej. A pote se vyplaci rozdil. V tomto pripade. Jedna se o Peugeota a o ty nebyva takovy zajem jako o koncern. Takze kdyz bude treba OC 150 000 a v aukci prijde treba 60000,- tak mas 90 000,- a s tema si muzes delat co chces. Je na Tobe zda auto prodas v aukci a dostanes se na 150 na porizeni noveho a nebo vezmes penize a za to co vyplatila pojistovna to opravis. Ale doporucuju a opravou pockat az budes vedet kolik prijde. Muze se stat ze nejaky blazen bude sponovat aukci vydrazi to za 120 a pak mas jen 30 na opravu a tam je lepsi se toho zbavit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeší to Česká pojišťovna - jinak díky za osvětlení to bylo to co jsem pořádně nechápal. Nějak mi nešlo do hlavy proč je špatně, když v aukci někdo nabídne velký prachy - logika mi velela, že by to právě mělo být dobře. Takže čím míň mi nabídnou tím líp, protože pak budu mít větší prostor na manévrování a jistý prašule od pojišťovny. Otázkou je, když si auto nechám a opravím zda nebude v pojišťováckých záznamech vedené navždy jako totálka a nebudou z toho plynout nějaká omezení například při dalším plnění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tvl. a to to vypadalo jako drobnej štouchanec. A koukal na to jen " okolo" nebo to zkoumal podrobněji? Jako je jistý že pro pojišťovnu je asi nejsnadnější způsob likvidace totální škoda. Vím že za totálku prohlásili Š Oct. r.v.  01/ 2017 ve 12/2017 měla cca 23 000 km a byl štouchlej levej přední roh a blatník ale vylítli 4 ze 6 bagů a kvůli tomu to dali na totálku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, sallyk napsal:

Řeší to Česká pojišťovna - jinak díky za osvětlení to bylo to co jsem pořádně nechápal. Nějak mi nešlo do hlavy proč je špatně, když v aukci někdo nabídne velký prachy - logika mi velela, že by to právě mělo být dobře. Takže čím míň mi nabídnou tím líp, protože pak budu mít větší prostor na manévrování a jistý prašule od pojišťovny. Otázkou je, když si auto nechám a opravím zda nebude v pojišťováckých záznamech vedené navždy jako totálka a nebudou z toho plynout nějaká omezení například při dalším plnění.

Vše je nafocene a dá se dohledat, víš kolik aut jezdí a je to totalka;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, sallyk napsal:

Řeší to Česká pojišťovna - jinak díky za osvětlení to bylo to co jsem pořádně nechápal. Nějak mi nešlo do hlavy proč je špatně, když v aukci někdo nabídne velký prachy - logika mi velela, že by to právě mělo být dobře. Takže čím míň mi nabídnou tím líp, protože pak budu mít větší prostor na manévrování a jistý prašule od pojišťovny. Otázkou je, když si auto nechám a opravím zda nebude v pojišťováckých záznamech vedené navždy jako totálka a nebudou z toho plynout nějaká omezení například při dalším plnění.

S tim ze kdyz se opravi tak jestli se to resi: dohledatelny to je hrave, ale pokud je oprava udelana spravne tak pri dalsi skode po tom co to bude opraveny pojistovna pristupuje k autu jako k opravenymu. Jediny kdy prihlizi na to ze byla jednou totalka je pri dalsi totalce. Tam obcas ponizuji OC za to ze je to opravena TS. V podstate je to stejny ponizeni jako kdyby si jel do bazaru a chtel prodat opraveny auto po totalce. Taky ti kupujici rekne o slevu protoze to bylo bourany ;-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem se rozhodnul - auto půjde z domu. Pořešil jsem úvěr, takže mám základ na účtě a počkám si jak se vyznamená pojišťovna. Dle jejich sdělení by to mělo trvat do půle příštího týdne, kdy mě budou informovat :bacha. Teď čekám a začínám vybírat na netu nějakej novější kousek. Bude zase stejnej typ, stejná motorizace tj.100kW nebo větší a je jedno zda Peugeot Expert Tepee nebo Citroen Jumpy (Fiat Scudo mi nějak nepřirost k srdci). Dám pak vědět jak jsem dopadnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky @Charlie 1Tak cena "vraku" auta se v aukci vyšplhala na částku 68.000,-Kč a teď ještě musím počkat jaké pojistné plnění mi bude chtít vyplatit pojišťovna abych znal celkovu částku co dostanu. Přes známýho mám na auto nabídku rovnejch 70 papírů z vedlejšího okresu tak mu to prodám a bude klid.

Upraveno uživatelem sallyk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neuvěřitelný, před hodinou mi auto kikslo na parkovišti u Lidlu :grr Prostě jsem nenastartoval, jedno ťuknutí na startéru a dost, takže teď nabíjím baterii a modlím se aby to bylo ono. Pokud to bude startér tak zavolám chlápkovi ať si pro to přijede a to auto nechci ani vidět.:blicismajlik  Ještě, že měl kámoš čas a rychle pro mě přijel, protože ty kdyby se mi roztekly nanuky, skákal bych vzteky do vejšky jak čert.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...