Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sumář oprav 2018 PGT Expert r.v.07 2.0 100 kW


sallyk

Recommended Posts

Tohle vlákno zakládám abych nejen já ale i ostatní viděli kolik stojí provoz staršího vozu koupeného 2015 s nájezdem 230000km v současnosti 268000km. Nebudu sem dávat provozní výdaje (provozní kapaliny, přezouvání apod.) ale pouze náhradní díly + opravy. V současnosti jsem na částce 3862,-Kč/měsíc za prvních 6.měsíců viz seznam

3500,- zadní kotouče + destičky (mimo servis)

7972,- výměna spínací skříňky (kousla se) servis PGT Dakar Teplice

11700,- výměna spojky+dvouhmoty (mimo servis)

celkem 23172,- Kč k 9.7.2018    čeká mě: brzy přední kotouče+destičky a včera jsem zjistil únik brzdovky u pravého kola; v budoucnu možná těsnění pod hlavou a určitě oprava špatné kostry pro pravé blinkry

Upraveno uživatelem sallyk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prostě mně zajímá, kolik do toho měsíčně (ročně) navalí korunek , jestli třeba není lepší vzít to nové na splátky :myslim

ano, kupuju už jen nová auta, protože jsem si starých užil až až :), navíc mně už přešlo to neustálé udržování při životě staršího auta, včetně víkendů pod autem, což vzhledem k mému věku není až tak překvapivé :P

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, bude to součást strategie na přesvědčení manželky ke koupi nového vozu. Normálně to zapomenu ale když to hned napíšu sem budu pak mít další a navíc přesvědčivý argument. Je lepší složit akontaci získanou odprodejem starého vozu  a pak platit 4000,-Kč/měsíc  za nový vůz než být věčně nepojízdný s autem v servisu za ty samý prašule.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další oprava, naštěstí se  poškození brzd nepotvrdilo a byla to jen prasklá manžeta

5500,- přední kotouče + destičky + prasklá manžeta  (mimo servis)

celkem 28672,-Kč k 14.7.2018    průměrně 4096,-Kč měsíčně za opravy v roce 2018 (počítáno 7 měsíců)

Upraveno uživatelem sallyk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Takže dnešek elektrika za 4.000,-Kč (autoelektrikář mimo servis)

Vadné parkovací čidlo, špatná kostra a tím pádem vzadu napravo mi světla svítila o 50% míň + po třech letech jsem zjistil špatné zapojení tažného takže předělání (tažné jsem teď použil na nosič kol, jinak ho nepoužívám).

celkem 32672,-Kč k 14.8.2018    průměrně 4084,-Kč měsíčně za opravy v roce 2018 (počítáno 8 měsíců)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Takže připočítám 572,- Kč za novou kličku bederní opěrky a novej držák na hadici ostřikovače. Rovnou připočítám už objednaný kryt vzduchového filtru za 2600,- takže to bude krásných 3172,-Kč.

Celkem 35844,- k 22.8.2018 průměrně 4481,-Kč měsíčně za opravy v roce 2018 (počítáno 8 měsíců)  Ještě mě čeká výměna spodního krytu motoru ale za ten v PGT 4100,- nedám, takže juknu na net

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tohle do oprav nepůjde to bude hradit pojišťovna -manželka ještě čeká na nehodovku takže omluvte kvalitu fotek. Protijedoucí auto dostal na mokru menšího šmejra a  na autě sedřenej bok  (já v práci a bojím se toho až to zejtra uvidím na vlastní oko).

IMG-20180901-WA0001.jpg

IMG-20180901-WA0002.jpg

IMG-20180901-WA0003.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli to chceš udržet při životě, vem prachy z pojištovny a klempíř vymění ( nebo vyrovná) jen spodek zad. blatníku a ty dveře, seženeš oboje na vrakáči, v Polsku i v barvě :myslim

pokud to bude opravdu totálka dál neřešit--opět vzít prachy a koupit něco jiného

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sice jo ale pojištovna ti neproplatí opravu v autorizovaným servisu u 11 let starýho auta s nájezdem 270000 km. Auto má teď hodnotu 140 -150 tisíc a v Pežotu by ta oprava stála asi kotel, takže počkám na likvidátora a uvidíme. Jinak se mi to nezdá tak strašný ale pálka to bude.

IMG_7865.JPG

Upraveno uživatelem sallyk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem mluvil s klukem co dělá auta a ten to vidí tak, že pokud bude odhad škody kolem 80.000,-Kč tak to mám vzít. Jak píšeš - ten zadní kus není třeba měnit celý. Koukli jsme na  uchycení posuvných dveří a to se nehnulo, takže o starost míň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska rychlý vystřízlivění - totálka.  Technik kouknul spočítal 121.000,-Kč za díly a lakýrnickej materiál a to jsme nebavili o práci a případné geometrii.  Další postup s aukcí musím teprve vstřebat a trochu lítat po netu ať vím co mě čeká, jaká to má úskalí a co mě nemine. Každopádně bych se nejraději ožral - to jsem prostě nečekal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...