Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Regulace bohatosti směsi


Husťák

Recommended Posts

Ahoj, problém, který mám jsem zde nenašel a ani nikde jinde. Svítí kontrolka motoru-diagnostika Regulace bohatosti směsi.

Výměna lambda sondy - cca 200 km ok pak znovu kontrolka

Výměna map senzoru SKV 17SKV100 motor zhasíná (zustává originální)

Motor jede v nouzovém režimu , občas kontrolka zhasne, ale motor se začne dusit hlavně při přidání plynu. Pak musím

plynový pedál promačkávat a auto cuká, ale motor nezhasne. Po chvilce se kontrolka rozsvítí a motor se přestane dusit.

Poslední dobou se mi to stává když teplota motoru vyroste na 90°c.

VIN: VF37CKDX231182558

306 1.4 55kw

 

Děkuji za každou radu

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vliv mají zcela zásadní! Při studeném motoru tam musí jít víc benzínu (v podstatě něco jako kdysi sytič), při studeném nasávaném vzduchu to samé.... Pokud čidlo teploty dává jednotce signál, že je motor pořád studený, i když je fakticky na provozní teplotě, tak nastává problém....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MAP senzor snímá tlak (spíš podtlak) v sacím potrubí.... Tohle ale bude s největší pravděpodobností jednobodový vstřik (z fotky nepoznám, jestli je to Bosch, nebo Magneti Marelli), ten bude mít čidlo teploty nasávaného vzduchu součástí toho vstřiku.... A samozřejmě čidla mohou být v pořádku a závada v kabeláži....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyfotím...  A MM to je poznal jsi to :o . Vše jsem utěsnil. hadičky vypadají dobře.. Teď mi K-čko zhasne těsně před 90 °c  auto jede na rovině uplně v pohodě ale jak začnu stoupat do kopce tak se opět výkon ztrácí /nereaguje plyn/ rozsvítí se  po chvilce trápení a nebe na rovině cca 95 °c ....  jak je chladno tak se mi to stalo okolo     70 °c .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Tak vyřešeno

vyměnil jsem vše co jsem našel a nic nepomohlo, a po jednom rozhovoru jsem sehnal ORIGINÁL Lambdu sondu z havarovaného vozu. Vše funguje jak má.....

Náhrada od firmy VEMO NEFUNGUJE. Moje sonda už se nedělá. Pak  se muže tady a i jinde dohadovat co je s motorem, když náhrady za originál

nefunguje. Teď mohu shánět náhradu která funguje. Doporučuju všem co mají stejný nebo i jiný problém zkusit origynální použitý díl vyzkoušet

a pak shánět nový........

 

Díký za pomoc.....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

zkus NGK https://autodilos.cz/lambda-sonda-ngk-1952

nebo Delphi https://autodilos.cz/lambda-sonda-delphi-es2027212b1

to jsou preci jen renomovanejsi znacky na autoelektriku a senzory, jinak Bosch je jistota, ale 1200 asi nebudes chtit dat https://autodilos.cz/lambda-sonda-bosch-0258003716

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...