Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotreba oleje


Djsilent

Recommended Posts

Úplne rovnaký problém pozorujem aj ja, za 1200km mi to zožralo pol litra oleja, po doliatí ďalšieho pol litra mi stále svietila hláška “Top up engine oil level” a keď som to kontroloval bolo to 2x na minime. Nevidím žiaden únik oleja, motor je čistý...

1.6 THP v 3008, rv. 2012

olej 5w30 Total Quartz Ineo Long Life 

118 200 km

Tankované iba Shell V-Power 95

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kontrolujte množství oleje výhradně na studeném motoru, tzn., když ráno příjdeš k autu a to měrkou v motoru, jinak měřit spotřebu oleje nemá smysl :myslim, pokud je málo, hned dolít--néé po MAX., ale tak mezi rysky...

 nemá smysl motor rozebírat, opravovat--je to drahé a celkem nic se tím nevyřeší,  zbývá jen měřit olej v motoru a mít v kufru flašku s olejem, zkusil bych přejít na 5W40 s výměnou 15 tisíc max.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno ráno v garáži otvorím kapotu a skontrolujem, v rovinke, za studena, inak to zrejme ani zmysel nemá, avšak dolejem medzi rysky min a max aby to bolo zhruba v strede a po 2 týždňoch by ma ani nenapadlo znova kontrolovať olej nie to ho ešte mať potrebu dolievať. V kufri nosím stále liter oleja, pre každý prípad. No myslím si že teraz potiahol až nad hlavu. A nerozumiem tomu kde sa ten olej mohol stratiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja davam 5w40 total a papka tak liter na 6- 7 tisic. Co je na tento motor celkom bezne. Raz za cas by bolo dobre dat tam aj 98 alebo dake aditivum aby sa motor tak nezakarbonoval.

Ak nepozorujes unik tak by mohla byt vada niekde vnutri napr piestne kruzky tym padom by ti spalovalo aj olej ale zase by ti motor fajcil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Před hodinou, ivok2050@gmail.com napsal:

Zdravím všechny , mám benzín 2010 115 kW a dolévám každých 2000 taky 2 l oleje. 

 

takže nemusíš vůbec dělat výměnu, to je :super, máš co 5 tisíc nový olej :D

a teď vážně--litr na tisíc KM je už dost, se servisem jsi to už řešil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak připojím čerstvý zážitek: při popisu problému (vysoká spotřeba oleje) v autorizovaném servisu doporučeno měření tlaku ve válcích. To včera provedeno, žádný problém nezjištěn. Pro zjištění závady je nutné rozdělání motoru, cena cca. 50 000,-Kč. Byl mi nabídnut nový, resp. repasovaný motor (cena 150000 i s prací), což jsem považoval za dobrý vtip. Při debatě se servisákem se tam objevil i prodejce Peugeotů, ze kterého vypadlo, že spotřeba 1 l oleje na 1500-2000 km není až tak hrozná, výrobce údajně uvádí spotřebu 0,3 l /1000 km. Součástí autoservisu je i bazar, který jsem navštívil s dotazem, zda mi auto vykoupí na protiúčet. Auto se jim líbilo, opsali si údaje, ale odpoledne zavolali, že auto kvůli problémovému motoru nevykoupí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Hm, mal som 405 srdt- menil som po 10 tis. spolu nabehané 460 tis,  Shell 5w-40 synt.

                        205 GTD. menil som po 7,5 tis spolu nabehané 160 tis. Shel 5w-40 synt

                       306 2.0HDI menil som po 15 tis spolu najazdené 310 tis Castrol Edge titanum

ani na jednom aute nebolo treba počas výmeny dolievať ani deci.

Teraz 3008 1.6 bluehdi 88kw 60 tis. menim po 15 tis.  Total Quarz Ineo 0w-30 a tiež nepotrebujem dolievať. Pred výmenami  som vždy na každom z aut mal hladinu kúsok nad minimom.

Čo s tým preboha robíte, že musíte furt dolievať?

Upraveno uživatelem gadri
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Nemusis davat prisadu. Aby papkalo menej oleja. Ja mam v 3008 pisanu 5w30 a davam 5w40. A je to bez problemov od vymeny do vymeny cca 2l aj to sa v peugeote cudovali ze dako malo.

A potom nemozes ho velmi tocit akonahle jazdis stylom po cervene otacky tak nebudes stihat dolievat olej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Tenhle motor je velive citlivý na množství oleje, nenechat hladinu klesnout níž jak minimálně v 1/2 mezi ryskami. Dál je citlivý na způsob jízdy. Než se to ohřeje, jenom to polechtávat, žádný prudký rozjezdy. Po 10ti až 15ti km se už může přiložit pod kotel. Po zastavení auta nechat chvíli běžet motor, aby se turbo "dochladilo", protože když je turbo vyžhavené, a přestane se chladit olej se v ložisku zpeče, takhle to uděláte několikrát a začne pouštět olej. Dávám si na tohle majzla a už 3 roky je vše OK, při nájezdu asi 10tis. km/rok. Jestli má někdo aktivovaný systém start-stop a jede ráno po městě do práce, tak to pro motory s turbem SMRT

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...