Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Velmi drastická nehoda.


Recommended Posts

No jako tohle je pěkná pakárna, to uklízet a ještě větší pakárna je to pro šoféra. Já jsem pivo vozil jen v chlaďáku ( ve skříňovém) návěsu tam se tohle nestávalo. Ale kámoš vozil pivo pod plachtou a když přešel z jedné firmy do jiné tak dostal nový návěs se shrnovací plachtou.  A nějak si neuvědomil že nemá sajtny ale jen takové ty " prkna"  v boční konstrukci  a někde trochu víc říznul zatáčku a neštěstí bylo na světě. Nejhorší prej bylo že musel zaplatit celý náklad a přitom viděl kolik toho piva domorodci  ukradli a odtahali domů když mu  " pomáhali " s úklidem.  Ono totiž pro ty kdo to neví tak bedny s pivem se na paletě nějak extra nesvazují já si pamatuju že plzeňské pivovary dávali dokola na předposlední řadu jen provázek, Nymburk dával takovou tu umělohmotnou pásku a některý malý pivovary prostě na férovku oběhli dvakrát dokola tu paletu průhlednou lepící páskou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milane+ nebudu s tebou polemizovat o tom jestli je šofér zodpovědný nebo není.  Nevím jestli máš nějakou praxi na NA nebo jestli jsi to někde jen viděl. Ale za svoji praxi na NA jsem nikoho neviděl že by takový náklad kurtoval maximálně pokud není loženo od stěny do stěny myslím na délku vozu tak se dává " šprajc " za poslední řadu aby to při rozjezdu neulítlo dozadu.  Ale počítej sám na délku návěsu dáš 10-11 řad palet na každé paletě je tuším deset řad beden takže pokud by jsi to chtěl kurtovat zodpovědně tak by jsi musel otevřít oba boky na naházet přes to stovku kurt utáhnout je a pak zavřít oba boky zpátky při vykládce to samé obráceně. V ten moment  nakládka a vykládka trvá tak dlouho že tě jako dopravce vyhodí z pivovaru i ze skladu kam to máš vozit.  Úplně běžně se paletové zboží vozí bez jakéhokoliv kurtování protože většinou to vychází od stěny do stěny maximálně z minimální vůlí aby se to zboží hnulo.  Za mě bylo nejhorší vozit balenou neperlivou vodu v PET lahvích ta absolutně na těch paletách nedržela a byla úzká i proti paletě takže se ráda kácela na strany. Limonády nebo sodovka v PETkách je oproti tomu balada jak je to nafouklé tak to drží krásně .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...