Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ošetření prahů na 508 - koroze


MJSytic

Recommended Posts

Ano, auto nie je v prevadzke ani šesť rokov. Prvych 4 - 5.rokov bolo ok. A pritom pravy predny blatnik bol asi dva roky dozadu striekany v Peugeote a odrveny je tiez ako ten povodny - lavy, prahy skoda aj spominat. Pneu pouzite original predpisane, ziadne zmeny s rozmermi a pod, ... Oprava vraj v Peugeote vypocitana na tisic euro, ...  😵

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prehrdzavenie znamená diera skrz nie hrdza na porvchu. Na toto sa záruka nevzťahuje.

A aj keby toto prehrdzavelo skrz do tých 10 či 12 rokov aj tak to nespadá pod záruku, pretože v rámci celej záručej doby musí byť pravidelne pri každej servisnej prehliadke kontrolovaná karoséria na prípadné poškodenia a každá chyba laku opravená v autorizovanom servise.

Upraveno uživatelem AnotherOne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

každá záruka má nějaké podmínky, abys měl záruku na prorezivění karoserie, musíš absolvovat každý rok prohlídku, kterou si zaplatíš (v servisní knížce jsou na to zvlášť stránky), no a pak ti platí ta záruka...

takže si dopředu každý rok zaplatíš tu opravu, už rozumíš?? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
V 21. 12. 2018 at 20:49, Pe.Tr napsal:

 

kolik si videl rezlych hyundaiu? 

 

Na vlastní kukadla iX35 po 4 letech.... Neskutečně vorezlej spodek.... Šel hned z domu.... Teda kolegovo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No známej má i20, od novoty, někdy od roku 2013. Podvozek celkem OK, ale kastle rezne na několika místech. Kolem loga, kolem brzdového světla ... zkrátka úplně všude kde je nějaký otvor + chycené prahy a spodky dveří. K tomu má Fobii 1, ta je o 10 let starší než Hyundai a koroze vůbec nikde. A já se docela stydím, protože tu i20 jsem mu vybral já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, všechno rezne. A má na to vliv spousta věcí. Od toho, jak se stará majitel (jako třeba, že po koupi udělá dutiny a ochranný nátěr podvozku a pravidelně to opakuje), po jakých cestách jezdí (auto co jezdí hlavně dálnice má menší šanci na pupínky od kamenů), a hlavně kvalita výroby a s tím souvisí, kdy auto sjelo z linky a jakou měl (bohužel) montér náladu. Jo, něco rezne víc, protože to auto nemá tak kvalitní ochranu, ale jinak je to skoro vše až na vyjímky na stejný brdo a zavísí na okolnostech. Auto co bude jezdit u moře kde je sůl i ve vzduchu nebo naopak ve sněhu kde se solí shnije dřív než auto, co za svůj život sůl nepotká. Taky dnes a denně potkávám 307 který maj prahy na *neumím psát slušně*ku a pak takový, který je maj zdravý :) A to platí i o oktávkách (kamarád koupil jedničkovou koktu 1.9 tdi, má to nalítáno meloun a něco a koroze prakticky nikde, ani okolo víčka nádrže) a dalšách značkách. Vemte si třeba momentální situaci okolo Tesly... Já mám k autu komplet historii kdy se dělaly dutiny (každý rok to Němčour opakoval) ale stejně to nakonec nepomohlo, protože to nějakej vocas chytl heverem kde neměl a jak to slisovalo to spojení plechů, začalo to od tama kvést :) Naštěstí jsem to podchytil včas a prah jako takový je zdravý no a ten kus se vyřezal, udělal nový a rovnou se udělala komplet ochrana. A to, že reznou komponenty jako ramena atd... Nevím, osobně tam mám vše až na pár věcí původní a korozi to zatím odolává, ale tak v dnešní době nový rameno není taková pálka, co by měla člověka položit. To ovšem nic nemění na tom, že by mě to u novýho auta nenaštvalo. Na fotkách tady těch 508miček jde vidět, že je prostě něco blbě. Třeb ty fotky prahů zezadu, jak se lak loupe po kusech. Tohle za mě není normální u takto novýho auta-a zuby nehty bych se domáhal nápravy od prodejce, i když vím, jak je těžké něco získat. Hergot, to i tchánova felda má prahy v lepším stavu po 25 letech.

 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...