Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spojka


wordy

Recommended Posts

V ‎21‎.‎01‎.‎2019 at 11:37, ozzy56 napsal:

bohužel nepomůžu, jsem už starší pán :), takže se věnuju jen autům v rodině, a to výhradně údržbě (oleje, filtry a nějaké menší  výměny dílů-malé opravy, výměna pneu atd.), spojku bych neměnil už ani v rodině, navíc jsem musel prodat garáž (před pěti lety--nebyla na mém pozemku), takže nemám ani kde dělat, většinou si auto z rodiny beru na chatu a tam servisuju

nemám ani diagnostiku, tohle už jde úplně mimo mě, přes elektroniku nemám vzdělání, takže ani tady na klubu do těchto témat nezasahuju, v bývalé práci se to řešilo tak, že jsme se s autoelektrikářem domluvili co udělám já, pak přišel on a opravu dokončil diagnostikou (pro firmu už nemělo smysl vysílat nás starší na kurzy, školení atd., když měli plno mladých...)

 

Ahoj, a nevíš o někom? V autorizáku mi řekli 13 000kč bez setrváku. A to se mi zdá trochu moc. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 1. 2019 at 12:44, Honza1401 napsal:

Ahoj, nevíte o někom z Ostravska kdo by mi vyměnit spojku na 5008 1.6 hdi 84kw r.v.2013. Materiál mám jde mi pouze o výměnu. Díky

To už dneska nikdo nedělá. Jedině nějaký fanda, ale servis nebo soukromník už těžko. (myšleno výměna donesených vlastních dílů)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pe.Tr byl rychlejší.

No nevím jak jsi zdatný v opravách resp. ve znalostech o technice automobilů. Ale na dnešních spojkách není co " kalibrovat " . Většina spojek má tzv. samoštel.  A řekl bych že shánět někoho kdo to udělá z doneseného materiálu budeš dost těžko. Asi by jsi spíše sehnal někoho kdo to udělá a sním se teprve domlouvat jestli si můžeš dát materiál. Osobně si myslím že pokud v autorizáku chtějí 13 000 tak je to úplně normální cena protože ti do toho promítnul i marži z dílů které jsi si chtěl dodat. Nechci se tady o tom rozepisovat protože to začíná být dost ohraná písnička. Proč mechanici nechtějí dělat z doneseného materiálu, když pominu to že si tím " vyhání " prachy z kapsy tak dalším důvodem bývají problémy při případné reklamaci vadného nebo nevhodného dílu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, Vena garážmistr napsal:

Pe.Tr byl rychlejší.

No nevím jak jsi zdatný v opravách resp. ve znalostech o technice automobilů. Ale na dnešních spojkách není co " kalibrovat " . Většina spojek má tzv. samoštel.  A řekl bych že shánět někoho kdo to udělá z doneseného materiálu budeš dost těžko. Asi by jsi spíše sehnal někoho kdo to udělá a sním se teprve domlouvat jestli si můžeš dát materiál. Osobně si myslím že pokud v autorizáku chtějí 13 000 tak je to úplně normální cena protože ti do toho promítnul i marži z dílů které jsi si chtěl dodat. Nechci se tady o tom rozepisovat protože to začíná být dost ohraná písnička. Proč mechanici nechtějí dělat z doneseného materiálu, když pominu to že si tím " vyhání " prachy z kapsy tak dalším důvodem bývají problémy při případné reklamaci vadného nebo nevhodného dílu. 

Jinak ve znalostech o technice jsme úplný laik :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Vena garážmistr napsal:

Pe.Tr byl rychlejší.

No nevím jak jsi zdatný v opravách resp. ve znalostech o technice automobilů. Ale na dnešních spojkách není co " kalibrovat " . Většina spojek má tzv. samoštel.  A řekl bych že shánět někoho kdo to udělá z doneseného materiálu budeš dost těžko. Asi by jsi spíše sehnal někoho kdo to udělá a sním se teprve domlouvat jestli si můžeš dát materiál. Osobně si myslím že pokud v autorizáku chtějí 13 000 tak je to úplně normální cena protože ti do toho promítnul i marži z dílů které jsi si chtěl dodat. Nechci se tady o tom rozepisovat protože to začíná být dost ohraná písnička. Proč mechanici nechtějí dělat z doneseného materiálu, když pominu to že si tím " vyhání " prachy z kapsy tak dalším důvodem bývají problémy při případné reklamaci vadného nebo nevhodného dílu. 

Nevím jestli jsem to nazval správně, ale jde mi o to, že jsem se dočetl, že někdy postačí znovunastavení spojky přes diagnostiku. Pří přeřazení z 1 na 2 mi to lehce zacuká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono asi by jsme se mohli bavit i v jiné rovině když by jsi to napsal hned že máš robota.  A tuším resp. vím že součástí pravidel zdejšího života je pokud pokládám technický dotaz tak specifikuju vozidlo o které se jedná. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hluboce se omlouvám, myslel jsme, že takový technický znalec bude jistě vědět, že tento vůz s touto motorizací se dodával pouze s robotem :)  jinak tedy ještě jednou P 5008 1.6 HDI 84kw ROBOTIZOVANÁ PŘEVODOVKA r.v.2013 125 000km

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...