Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spojka


wordy

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Mně třeba spojka odešla odešla celkem náhle, bez nějakého varování. Najednou začal jít pedál trochu jinak, ale ještě brala (200 km pryč na návštěvě). Pak se po několika použitích začaly ozývat divné zvuky, asi jak se odštípávaly lamely. To už brala špatně a pak v půlce cesty domů se rozsypala úplně, takže zbytek cesty byl s řazením bez spojky. Nevím, zda ji předchozí majitel měnil, pokud ne, měla okolo 240 tisíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím podotknou že mám manuální převodovku, a Tempomat nevyužívám, snad jen dvakrát na vyzkoušení … Ale mě šlo o to jestli jsou i jiné příznaky odcházení spojky? Né že bych měl nějaké podezření ale třeba mi ho vyvrátíte. Asi hledám každou chujovinu, třeba ted jsem preventívně nechal vyměnit olej v převodovce :-)

Moje podezření: Pedál spojky jde docela ztuha bych řekl. Pokud jedu výlet cca 300km tak ze šlapaní na spojku mě začne pobolívat noha … Další podezření, a to se projeví jen když není motor zahřátý je to, že při zdlouhavém rozjíždění to jakoby zakňučí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samozřejmě spojka může odejít okamžitě :(, a taky se to stává celkem běžně--třeba se protlačí ložisko do přítlačáku (prostě opotřebením), ale měnit spojku preventivně, to asi nee , leda před nějakou delší jízdou po zeměkouli :aut

 

 

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

bohužel nepomůžu, jsem už starší pán :), takže se věnuju jen autům v rodině, a to výhradně údržbě (oleje, filtry a nějaké menší  výměny dílů-malé opravy, výměna pneu atd.), spojku bych neměnil už ani v rodině, navíc jsem musel prodat garáž (před pěti lety--nebyla na mém pozemku), takže nemám ani kde dělat, většinou si auto z rodiny beru na chatu a tam servisuju

nemám ani diagnostiku, tohle už jde úplně mimo mě, přes elektroniku nemám vzdělání, takže ani tady na klubu do těchto témat nezasahuju, v bývalé práci se to řešilo tak, že jsme se s autoelektrikářem domluvili co udělám já, pak přišel on a opravu dokončil diagnostikou (pro firmu už nemělo smysl vysílat nás starší na kurzy, školení atd., když měli plno mladých...)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...