Přejít na obsah
blackwhit

zapach benzinu/splodin v kabine 2.0i cc

Recommended Posts

ahoj,

zaclo bejt hnusne a zacal jsem vic jezdit se zataženou střechou a všiml jsem si jedny veci. Kdyz se rozjedu - třeba z parkoviště - a hned zpomalim / zastavim (třeba dávám přednost z prava) je v kabine citit benzin (nebo cerstvy splodiny, nedokazu to uplne identifikovat, resp. je to jak oboji dohromady). pri jizde vubec nic, akorat treba pri popojizdeni v kolonach je to zase citit. Nenapada nekoho, cim by to mohlo byt? 

diky moc

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

jeste jsem se k tomu nedostal, zato jsem se dostal k tomu dotankovat a hned to prakticky citit neni... zvlastni

jeste jeden dotaz: resil jste nekdo "piskani" oken pri zajizdeni/vyjizdeni?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

tak ohledně toho benzínu v kabině by mě taky zajímalo, mě to dělá občas pokud je v nádrži už jen pár litrů (ne dva litry to nejsou aby někoho nesvádělo to "pár litrů") a je horko až dusno venku. Při půl nádrže a více nic nebo když je chladněji popřípadě je zimní období. Zkoumal jsem motor a nikde nic, jen mi přijde, že když tankuju a mám tak 10 litrů v nádrži tak při otevření víka nádrže jde taktéž cítit benzín.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mě tohle kdysi dělala Škodovka a pak se přišlo na to, že plovák v nádrži s přístupem pod zadními sedadly byl zašroubovaný ve výrobě pomocí kladiva místo šroubováku. Ovšem tenkrát tam takových věcí bylo víc, takže mi vůz chytl plamenem, když měl najeto 700 km.

Upraveno uživatelem Espero

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 7/6/2018 at 1:21 AM, KingSpade said:

tak ohledně toho benzínu v kabině by mě taky zajímalo, mě to dělá občas pokud je v nádrži už jen pár litrů (ne dva litry to nejsou aby někoho nesvádělo to "pár litrů") a je horko až dusno venku. Při půl nádrže a více nic nebo když je chladněji popřípadě je zimní období. Zkoumal jsem motor a nikde nic, jen mi přijde, že když tankuju a mám tak 10 litrů v nádrži tak při otevření víka nádrže jde taktéž cítit benzín.

to je presne ono. Dokud je pul nadrze a vic, tak je to ok. Jakmile je pod pulkou, tak pri prudkym brzdeni, pripadne kdyz pri prudcejsi zatacce, je tam hned na par sekund zapach...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jako vím, že čerpadlo to není, to je suché a těsní v pohodě. Co mi ale příjde nezvyklé je to, že pokaždé když otevřu víko nádrže tak je cítit chvilku benzínový závan, tak či náhodou netěsní přívodní hadice do nádrže a tím se to dostává do interiéru.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

tak jsem mel auto v servisu. Vymenena byla jedna soucastka - ted mi vypadlo, jak se to jmenuje - v zasade ale slo o pohlcovac vyparu, ktery je namontovan v motorovem prostoru. Jedna se o součástku za ca 2.400 a uvnitr je aktivní uhlí. Našel jsem teď na webu, že se to oficiálně jmenuje nádobka s aktivním uhlím. Když tam mechanik dával novou, říkal, že ta stará byla asi o kilo lehčí, čili už nejspíš nefungovala, jak měla. Zároveň mi vyměnil pylový filtr - měl jsem tam nějaký obyč a dal tam také s aktivním uhlím. Jel jsem s prakticky prázdnou nádrží a ne, že by to zmizelo úplně, ale řekneme o 80 - 90 % se to zlepšilo...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku