Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zapach benzinu/splodin v kabine 2.0i cc


blackwhit

Recommended Posts

ahoj,

 

zaclo bejt hnusne a zacal jsem vic jezdit se zataženou střechou a všiml jsem si jedny veci. Kdyz se rozjedu - třeba z parkoviště - a hned zpomalim / zastavim (třeba dávám přednost z prava) je v kabine citit benzin (nebo cerstvy splodiny, nedokazu to uplne identifikovat, resp. je to jak oboji dohromady). pri jizde vubec nic, akorat treba pri popojizdeni v kolonach je to zase citit. Nenapada nekoho, cim by to mohlo byt? 

 

diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ohledně toho benzínu v kabině by mě taky zajímalo, mě to dělá občas pokud je v nádrži už jen pár litrů (ne dva litry to nejsou aby někoho nesvádělo to "pár litrů") a je horko až dusno venku. Při půl nádrže a více nic nebo když je chladněji popřípadě je zimní období. Zkoumal jsem motor a nikde nic, jen mi přijde, že když tankuju a mám tak 10 litrů v nádrži tak při otevření víka nádrže jde taktéž cítit benzín.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě tohle kdysi dělala Škodovka a pak se přišlo na to, že plovák v nádrži s přístupem pod zadními sedadly byl zašroubovaný ve výrobě pomocí kladiva místo šroubováku. Ovšem tenkrát tam takových věcí bylo víc, takže mi vůz chytl plamenem, když měl najeto 700 km.

 

Upraveno uživatelem Espero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
On 7/6/2018 at 1:21 AM, KingSpade said:

tak ohledně toho benzínu v kabině by mě taky zajímalo, mě to dělá občas pokud je v nádrži už jen pár litrů (ne dva litry to nejsou aby někoho nesvádělo to "pár litrů") a je horko až dusno venku. Při půl nádrže a více nic nebo když je chladněji popřípadě je zimní období. Zkoumal jsem motor a nikde nic, jen mi přijde, že když tankuju a mám tak 10 litrů v nádrži tak při otevření víka nádrže jde taktéž cítit benzín.

to je presne ono. Dokud je pul nadrze a vic, tak je to ok. Jakmile je pod pulkou, tak pri prudkym brzdeni, pripadne kdyz pri prudcejsi zatacce, je tam hned na par sekund zapach...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako vím, že čerpadlo to není, to je suché a těsní v pohodě. Co mi ale příjde nezvyklé je to, že pokaždé když otevřu víko nádrže tak je cítit chvilku benzínový závan, tak či náhodou netěsní přívodní hadice do nádrže a tím se to dostává do interiéru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem mel auto v servisu. Vymenena byla jedna soucastka - ted mi vypadlo, jak se to jmenuje - v zasade ale slo o pohlcovac vyparu, ktery je namontovan v motorovem prostoru. Jedna se o součástku za ca 2.400 a uvnitr je aktivní uhlí. Našel jsem teď na webu, že se to oficiálně jmenuje nádobka s aktivním uhlím. Když tam mechanik dával novou, říkal, že ta stará byla asi o kilo lehčí, čili už nejspíš nefungovala, jak měla. Zároveň mi vyměnil pylový filtr - měl jsem tam nějaký obyč a dal tam také s aktivním uhlím. Jel jsem s prakticky prázdnou nádrží a ne, že by to zmizelo úplně, ale řekneme o 80 - 90 % se to zlepšilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

nijak extra mě to netrápí, céčko má najeto kolem 2kil a převážně jezdím se střechou dole, tak mě ten občasný smrádek mě nezabije 😉  jen mě zajímalo co to je

Upraveno uživatelem MJSytic
po sobě následující příspěvky se necitují
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Robíte z toho zbytočne problém. Občasný závan benzínu ma nedonúti vyhodiť zbytočne dve tisícky, určite sa nájde aj rozumnejšia možnosť ako to minúť na auto, napríklad hoci aj na kvalitný kabínový filter, keď už sa bavíme o ovzduší. Samozrejme pokiaľ sa nejedná o únik paliva, to už je iné kafe. Vyrástol som na autách, ktoré ani nechýrovali o nejakom filtrovaní palivových výparov, a nebol to žiadny problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Říkej si co chceš, u mě to při brždění a následné zatáčce, kterou pomalu projedu smrdí fakt fest. Kabinový filtr mám nový, není to žádný šmejd. Holt to aktivní uhlí už ztratilo svoji schopnost tak je na čase vyměnit filtr. Z 2k se neposeru.  Vzhledem k tomu, že je to investice na dalších 90k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...