Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Sklápění zrcátek


Macoo

Recommended Posts

Přestalo mi fungovat sklápění zrcátka u spolujezdce, už minulou zimu blbnulo, ale teď to vypadá, že se odmlčelo úplně. Nejde sklopit přes ovládání u řidiče ani přes diag, ta mi hlásí  chybu F9C1 - Zkrat na kostru nebo zkrat na plus. Dokázal by někdo poradit, kde hledat závadu? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti funguje vše ostatní na spolujezdcových dveřích - naklápění zrcátka..., pak je napájení ŘJ funkční a hledal bych to od ŘJ ve dveřích směrem k zrcátku, nebo přímo v něm. Diagnostika myslím napověděla dostatečně. Nezbyde, než najít ojeté vodiče, nebo je odpojit konektor od ŘJ a projet multimetrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paměť nemám sedaček nemám. Takže jsem dveře u spolujezdce rozebíral zbytečně, nicméně aspoň vím jak se do nich leze a náhradní spony k přichycení už má objednané :). Změřil jsem aspoň napětí na vodičích k zrcátku ve dveřích spolujezdce a při pokusu o sklopení se tam objevilo nepatrné napětí. 

Jak se dostanu k tomu přechodu ve dveřích? Ze dveří se tam dostat nedá, když jsem chtěl povolit tu průchodku mezi dveřmi a karoserií tak jsem jí akorát kus ulomil a v autě jsem nezjistil kudy vede. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 3 týdny později...
V 19. 3. 2019 at 13:29, Boym napsal:

Přestalo mi fungovat sklápění zrcátka u spolujezdce, už minulou zimu blbnulo, ale teď to vypadá, že se odmlčelo úplně. Nejde sklopit přes ovládání u řidiče ani přes diag, ta mi hlásí  chybu F9C1 - Zkrat na kostru nebo zkrat na plus. Dokázal by někdo poradit, kde hledat závadu? 

Tak nakonec stačilo vytáhnout ovládací panel ve dveřích řidiče a pořádně zasunout konektory, od té doby (klep, klep) sklápění obou zrcátek funguje bez problému. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 3 měsíce později...

Zdravím vo spolok, aj ja mám problém so spetním zrkadlom na šoférovej strane. Nefunguje mi el sklápanie. Prúd ide doňho. Zapnem sklápanie tak zrkadlo sa sklopí na 5 cm. potom vypne. keď dám priamo 12V tak ho sklopí úplne aj odklopí. 

Ďakujem za každú radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je zvláštní, mi to dělalo to, že jednou sklopilo a jednou ne. Problém byl, že mi to zrcátko zůstalo sklopené a při odklopení bylo v blbé poloze.

Nakonec jsem ho celé rozebral a pootočil do správné polohy. Chyba byla asi v elektronice motorku. Když jsem ho připojil na tvrdo tak se točil , když přes elekroniku tak pomalu a jen chvíli. Raději jsme ho odpojili a nechali ho nechanické.

20190706_172924.jpg

20190706_180808.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...