Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sklápění zrcátek


Macoo

Recommended Posts

V 15. 6. 2022 at 17:43, pumik napsal:

Můžu se jen zeptat, kde se nastavuje/vypíná to automatické sklápění? Mám verzi 2011, s jednoduchým palubním CPU (bez dotykového displeje, jen monochrom displej), a takové volby tam nejsou. Jediné, co můžu vypnout, je natáčecí světlomety. Musí se přes ODB/diag nebo nějakou tajnou "klávesovou" zkratku? Díky!

ano jen diagnostika jinak to u 508 nejde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Aktualizace: dnes mi to nedalo a zkusil jsem ještě zrcátko znovu rozebrat až do místa, kde jsem se zasekl - nešlo mi sundat z bajonetu bez kompletní demontáže ze dveří - jak tu popisoval Multiplex406.

Tak jsem ze zoufalství ještě zkusil cukat zrcátkem elektricky, a podařílo se mi 8 opakováními sekvence zrcátko dostat do zcela vyklopené polohy:

- povel otevření zrcátka ovladačem
- mírně "pomoci" otevřít rukou
- povel zavření za současného držení zrcátka (zamezení zavření)
... opakování sekvence

Tím jsem evidentně šnekový převod uvnitř serva sklápění donutil se přepozicovat do krajní polohy. Následně už se zrcátko zase začalo plně sklápet a odklápět. Po 5 minutách "odpočinku" se však zase velmi neochotně otvíralo a zavíralo (potřebovalo dopomoc postrčením) - takže soudím, že ten motorek nebo převod je načatý a časem stejně odejde a bude vyžadovat výměnu.

Odpojil jsem proto kabel, který napájí motorek sklápění, aby zrcátko zůstalo ve vyklopeném stavu a já aspoň mohl bezpečně jezdit, než to finálně vyřeším (jak jsem tu psal, v mé verzi 508 nelze uživatelsky sklápění vypnout jiným způsobem).

Třeba výše uvedný postup/sekvence někomu také pomůže.

Upraveno uživatelem pumik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...