Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Držák parkovacích lístků...návod.


navig

Recommended Posts

Ahojda….

Tak konečně jsem se pustil do montáže držáku parkovacích lístků(hodin).

Tento držák montuji vždy,když si koupím jiné auto a držák tam není.Na držák jsem si již za ty roky zvykl a nechápu,proč tak levnou a praktickou věc za pár kaček nikdo do auta nedá.

Zatím jsem viděl držák vždy jen na škodovkách....

Držáček jsem montoval i na jiná auta,takže si myslím,že si ho může každý dodělat na každé auto.Jen montáž se bude trochu lišit.

Takže vkládám návod i s obrázky.Popisuji montáž na svého peugeota 208.

Při žádné silniční kontrole,ani na STK jsem nikdy neměl žádný problém.

Za případné škody při montáži nenesu žádnou zodpovědnost.

 

Takže držák před úpravou.Nejlépe se mi osvědčil držák z OKTAVIE 2.Cena v autorizáku je 15kč.

P1130508.thumb.JPG.7d3caea15e82c0948ec953d9fbe0160f.JPG

 

 

Úprava:držák je potřeba na 2 místech zahřát třeba zapalovačem a přihnout.Dále nožíkem odstranit výstupek...….vše viz foto.Pokuď Vám při zahřátí ten plastík v okolí trochu zčerná,ničemu to nevadí.Pod čalouněním to není vidět.

P1130535.thumb.JPG.1ede961a2179600fd03ea0c65cf986ae.JPG

 

 

A tady je již vyvrtaná dírka na držák.Držáček montuji vždy na spodní okraj okna,aby nebránil ve výhledu.Tak nějak do míst,kam to montuje i škodovka.Jinak je na každém,kam si to umístí.Dirku naměřím přiložením držáčku na okno.Před vrtáním si tam položte třeba hadr,ať Vám špony od vrtání nepadají mezi pal.desku a sloupek.Průměr vrtáku zvolte podle šroubku,který máte.

P1130527.thumb.JPG.9b88b29df2c9d83ae8c8a5a4e1388f2c.JPG

 

 

A tady je namontován již samotný držák.Mezi sloupek a držák jsem musel vložit asi 5 podložek,jinak by byl po dotažení vyvracen a hrozilo by zlomení....a také to blbě vypadalo.Místa ve sloupku je dost,takže se může použít delší samořezný šroubek.Opatrně dotáhnout,je to plast.V této fázi montáže je důležité udělat test funkčnosti.Vezmu nějaký papírek a zkusim,jakou silou držák přitláčí papír na sklo a jestli přitláčí stejně jak na horním,tak na dolním okraji.Pokuď přitláčí málo(neudržel by parkovací hodiny),je potřeba držák vyndat a ještě zahřát a přihnout.Pokuď přitláčí hodně,je potřeba ho zahřát a přihnout zpět(mohl by velkým přítlakem prasknout).

P1130540.thumb.JPG.37495c013deda81e6b7464146a733a75.JPG

 

 

Další fází je výřez do čalounění sloupku.Sloupek přiložím na místo zpětné montáže přes držák a tužkou označím místo,kde je potřeba udělat výřez.Hloubka výřezu je asi 2-3mm.Poté zapilovat,at je to bez chloupků od pilky....

P1130553.thumb.JPG.afd417a88d40aacf13beeefd339ecee9.JPG

 

 

A zde je výsledek.Když si pohrajete s tím výřezem,tak to vypada skoro,jako by to bylo z výroby.....:super

P1130559.thumb.JPG.91b2fd008fdfc81a41c5e79d11f40990.JPG

P1130567.thumb.JPG.7317ad06fe1c59fe7c0511281616b53c.JPG

 

 

Omlouvám se za lístek,ale vždy ho zlostí mačkám.....

P1130571.thumb.JPG.5ca6959b379144dab279eb00bbeac212.JPG

 

Toť asi vše.případné dotazy zodpovím.

Práce je to tak na hodinku...

Ať se dílo daří......Víťa

Upraveno uživatelem navig
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojda…..

Já svůj postup nikomu nenutím......vždy to budu takto dělat.

Já používám oboustrannou lepící pásku max k lepení obrázků dětem na nástěnku....ale né k něčemu,co má držet a už vůbec né v autě.

Já si s tím raději pomalu vyhraji,ale vím,že je to na 100%.

A jedna dírka uvnitř,šroubek a výřez.....ano,nevratný zásah,ale pokuď je to něco užitečného,co je k použití navždy,tak se toho nebojím....a zatím to vždy každý ocenil.

Já mám raději užitečné dodělávky,než nějaký tuning.A tuning je pro mě osobně ten největší nevratný zasah v autě...a úplně k ničemu.

Mám už v hlavě pár dalších nápadů,ale kdyby měl někdo nápad na něco opravdu užitečného....sem s ním....

Dík.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od kámoše jsem dostal čínskou verzi držáku s oboustrankou tak jsem to plácnul na okno 807 a taky to funguje. A plácnout na okno jsem to stihnul než se zbytek osazenstva rozloučil při odjezdu od toho kámoše. On je koupil v číně asi za 100 Kč i s poštou a byla to sada  5 ks. Ale jinak bych Tvůj postup nezatracoval. A neřekl bych že to je tak nevratný zásah do vozu.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 2 měsíce později...
V 8. 9. 2018 at 17:40, Péťa napsal:

Inspiroval jsem se tímto vláknem, jen na jiném autě. Děkuji @navig

Omluva za OT, někdo z firmy :D Mám to trochu vyšisovaný. Jinak nápad s tím držákem mě docela zaujal ale nechce se mi vrtat do kastle. Je nějaká jiná možnost ? 

IMG_20181111_134516.jpg

Upraveno uživatelem brixtr
Odstraněné obrázky z citace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...